Хтось міг стежити за Йованович у Києві доки її не звільнили – Reuters

Четвер, 16 січня 2020, 10:19
Хтось міг стежити за Йованович у Києві доки її не звільнили – Reuters

Глава комітету із закордонних справ Палати представників США Еліот Енгель вважає, що повідомлення, які опублікували в рамках справи про імпічмент Дональда Трампа, свідчать про те, що експосол США в Україні Марі Йованович перебувала під наглядом до того, як її звільнили.

Джерело: Reuters

Дослівно Енгель: "Ця безпрецедентна загроза для наших дипломатів повинна бути ретельно розслідувана і, якщо це правда, переслідуватися по всій строгості закону".

Деталі: Сенатор Боб Менендес також виступив із заявою з вимогою провести брифінг щодо опублікованих записів.

Йдеться про листування між бізнесменом з Флориди Левом Парнасом і Робертом Хайдом, кандидатом в Конгрес від республіканців в Коннектикуті.

Відзначається, що Хайд ображав Йованович і, мабуть, надавав інформацію про її пересування в Києві.

Так, в одному з повідомлень Хайд написав: "Вони перевезуть її завтра". В іншому він сказав, що у нього є партнери в Україні, які можуть допомогти відстежити Йованович.

Хайд заперечував свою причетність до можливого ​​стеження за дипломатом. Він написав у Твіттері, що ніколи не був у Києві.

В інтерв'ю MSNBC Парнас сказав, що не вірить, що Хайд становить загрозу для Йованович. "Я не вірив містеру Хайду", - сказав Парнас.

Демократи в Палаті представників кажуть, що ці повідомлення доповнюють докази, які вони представлять Сенату в ході судового розгляду у справі про імпічмент, яке має розпочатися наступного тижня.

Минулої осені Йованович говорила, що їй дзвонили пізно вночі з Вашингтона, попереджаючи, що їй потрібно терміново повернутися в Сполучені Штати і що існують побоювання щодо її безпеки.

Енгель додав, що передасть Держдепартаменту в середу свій офіційний запит.

Крім того Держдеп скасував без пояснення регулярний щомісячний брифінг з безпеки.

Що було раніше: Комітет з питань розвідки Палати представників США опублікував переписку соратника адвоката президента США Руді Джуліані Льва Парнаса з низкою людей з оточення українського президента Володимира Зеленського. 

Також Парнас переписувався у WhatsApp з колишнім генпрокурором Юрієм Луценком. У переписці з Парнасом Луценко "звітує" маловідомому в Україні бізнесмену про хід розслідування щодо газовидобувної компанії Burisma та просить зняти з посади "одну дуру", маючи на увазі Йованович. 

З 2016 по 2019 роки посольство США в Україні очолювала Марі Йованович. Уже після звільнення Йованович президент США Дональд Трамп у розмові із президентом України Володимиром Зеленський назвав її "поганим послом".

Після звільнення Йованович заявила, що вона відмовилася передавати прохання адвоката Трампа Руді Джуліані українським чиновникам. Йованович сказала, що порадила для комунікації використовувати офіційні правоохоронні канали.

Йованович давала свідчення у справі імпічменту трьом комітетам Палати представників США в середині жовтня, а згодом була опублікована стенограма її свідчень.

Вона, зокрема, сказала, що була налякана ремаркою Трампа про те, що "на неї невдовзі чекають певні речі".

Знати більше: Рукописи не горять. Баканов, Шефір, Аваков у переписці "друга Джуліані"

Байден, Злочевський та Манафорт. Як давня українська історія може погубити Трампа

Трамп програв імпічмент, але не покине Білий дім: як це було та що далі

Імпічмент на тлі Зеленського: які звинувачення висунули Дональду Трампу

Чи шантажував Трамп Зеленського. Повний текст розмови

Передісторія:

  • У вересні в США почалося розслідування про можливість імпічменту Дональда Трампа на тлі того, що співробітник американських спецслужб написав скаргу на тиск президента Сполучених Штатів Америки на Україну з метою нашкодити своєму можливому суперникові на виборах 2020 року демократу Джо Байдену.
  • 19 грудня Дональд Трамп став третім президентом США після Ендрю Джонсона і Білла Клінтона, якому Палата представників оголосила імпічмент. Йому закидають зловживання владою і перешкоджання роботі Конгресу.
  • Тепер питання про усунення 45-го президента з посади має розглянути Сенат США.
  • Оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті – у республіканців, Дональд Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.
  • Демократи наполягають на виступі свідків у Сенаті, республіканці виступають проти цього.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: