Суд обрав запобіжний захід охоронцю збитого МН-17
Затриманому бойовику, який охороняв на Донбасі місце падіння малайзійського "Боїнга" рейса МН-17, суд обрав запобіжний захід – арешт з альтернативою застави.
Джерело: прокуратура Донецької області
Дослівно: "За клопотанням Артемівської місцевої прокуратури 26-річному мешканцю Торецька, підозрюваному в участі у незаконних збройних формуваннях так званої "ДНР" (ч.2 ст. 260 КК), обрано судом запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 105 тисяч гривень".
Деталі: Після затримання зловмисник зокрема розповів, що знаходив серед уламків речі та інші матеріальні цінності, що належали загиблим, та передавав їх своїм ватажкам за грошову винагороду від 500 до 1500 рублів.
Що передувало: 10 січня прикордонники Об’єднаних сил затримали 26-річного чоловіка, який охороняв місце падіння малайзійського "Боїнга".
Правоохоронці вийшли на нього з допомогою фото у соцмережі, де бойовик у військовій формі зі зброєю в руках стоїть на фоні уламків літака.
Читайте також: Катастрофа MH-17. Перші офіційні підозрювані і нові подробиці від Bellingcat
Нагадаємо:
- Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам - Куала-Лумпур, було збито ракетою над контрольованою проросійськими сепаратистами територією Донбасу 17 липня 2014 року. Усі 298 осіб на борту загинули.
- У вересні 2018 року російське видання "Нова газета" виявило ознаки підробки в представлених Міноборони Росії "документах", які нібито вказують на українське походження ракети комплексу "Бук", якою був збитий МН-17.
- Зокрема, в "документі" вказана дата виробництва ракети: 24 грудня 1986 року, а дата його заповнення 14 січня 1986 року, тобто майже на рік раніше.
- 24 травня 2018 року міжнародна Спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 оголосила, що малайзійський "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.
- Слідчі також опублікували відеозапис, на якому реконструйовано повний маршрут ЗРК з Росії в Україну.
- Спільна слідча слідча група 19 червня 2019 року назвала імена перших чотирьох підозрюваних в причетності до збиття літака.
- Служба безпеки повідомила про підозру трьом громадянам РФ і одному громадянинну України в організації та пособництві теракту.
- Міноборони Росії причетність до катастрофи заперечує.