Поза межами можливого. Відвідайте щорічну премію УП 100

Репатріація тіл загиблих в катастрофі в Ірані може тривати місяці – Трюдо

Вівторок, 14 січня 2020, 08:33
Репатріація тіл загиблих в катастрофі в Ірані може тривати місяці – Трюдо

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявляє, що репатріація тіл загиблих у катастрофі літака МАУ може потребувати багато часу.

Джерело: "Укрінформ" з посиланням на інтерв’ю Трюдо телеканалу Global News

Пряма мова: "Горе, яке вони (близькі загиблих, – ред.) переживають, зараз не слід втішати. Вони хочуть відповідей, вони висловили гнів і обурення, а також незмірні страждання. Мені боляче, як і всім канадцям. Я злий, як і всі канадці. Але на відміну від багатьох людей у мене є робота, яка зможе допомогти цим сім'ям безпосередньо. Отримати відповіді – це те, на чому зосереджена моя увага зараз".

Деталі: За словами Трюдо, у центрі уваги для нього та уряду Канади залишаються жертви катастрофи, попри те, що можуть пройти "тижні, а може, й місяці", перш ніж тіла будуть репатрійовані для поховання.

Трюдо також заявив, що якщо б не було ескалації у регіоні, де сталася катастрофа, то усі, хто летів на борту літака МАУ, повернулися б додому живими.

Він додав, що через конфлікт і війну невинні люди відчувають на собі основний тягар, і це є нагадуванням, чому "усім нам потрібно так наполегливо працювати над деескалацією, щоб … знайти шлях, який не передбачає подальших конфліктів і вбивств".

Передісторія:

  • Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.
  • Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомляв, що серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян (2 пасажири й 9 членів екіпажу). Пізніше Канада уточнила, що на борту перебувало 57 її громадян.
  • У суботу вранці Іран офіційно визнав, що помилково збив ракетою літак МАУ.
  • Президент Ірану Хасан Рухані виступив із заявою про те, що країна "глибоко шкодує про цю трагічну помилку". Він також заявив, що дії військових, які призвели до загибелі українського лайнера, будуть розслідуватися.
  • Корпус вартових ісламської революції (КВІР) взяв на себе відповідальність за збиття українського літака МАУ під Тегераном.
  • За словами командувача аерокосмічними силами КВІР Аміра-Алі Хаджизаде, оборонна система Ірану помилково визначила український літак як крилату ракету.
  • На 16 січня у Лондоні запланована зустріч глав МЗС п’яти країн, чиї громадяни загинули в авіакатастрофі літака МАУ в Тегерані.  

Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Українська правда" представить свій другий в історії рейтинг лідерів — сотню українців, які роблять найбільший внесок в незалежність та майбутнє України.

Київ | 20 листопада
КУПИТИ КВИТКИ
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: