Канада відряджає до Ірану групу швидкого реагування через катастрофу літака МАУ
Канадська група швидкого реагування на місці (Standing Rapid Deployment Team, SRDT) збереться в Ірані у повному складі до 14 січня через катастрофу українського літака.
Джерело: міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань у Twitter
Пряма мова: "Іран сьогодні (12 січня – ред.) видав більше віз. Ми очікуємо, що до 14 січня Постійна команда швидкого реагування буде повністю створена для виконання своєї важливої роботи.
Вчора передова група SRDT у складі трьох членів, які вже отримали іранські візи, вирушила до Тегерана, щоб створити командний пункт для уряду Канади.
Станом на цей ранок візи видано шести іншим членам групи, які зараз перебувають в Анкарі, а також двом експертам із Ради з безпеки транспорту. Вони завтра вирушать до Ірану.
Останній член SRDT прибуде до Анкари завтра, і ми очікуємо, що візу йому нададуть швидко".
Деталі: Голова МЗС Канади також повідомив, що відомство відправило консульських працівників у Ванкувер, Едмонтон, Вінніпег, Монреаль, Оттаву й Торонто, щоб вони надавали послуги сім’ям жертв рейсу PS752.
Шампань нагадав, що сім'ї жертв рейсу № PS752 можуть зв’язатися з урядом безпосередньо.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо написав, що жодні слова не можуть стерти біль тих, хто сумує, але вони не самотні: "Ми продовжуватимемо стояти з вами у дні, тижні, місяці та роки, що настають".
Передісторія:
- Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран - Київ авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.
- Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомляв, що серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян (2 пасажири й 9 членів екіпажу). Пізніше Канада уточнила, що на борту перебувало 57 її громадян.
- У суботу вранці Іран офіційно визнав, що помилково збив ракетою літак МАУ.
- Президент Ірану Хасан Рухані виступив із заявою про те, що країна "глибоко шкодує про цю трагічну помилку". Він також заявив, що дії військових, які призвели до загибелі українського лайнера, будуть розслідуватися.
- Корпус вартових ісламської революції (КВІР) взяв на себе відповідальність за збиття українського літака МАУ під Тегераном.
- За словами командувача аерокосмічними силами КВІР Аміра-Алі Хаджизаде, оборонна система Ірану помилково визначила український літак як крилату ракету.