Гончарук: Родинам загиблих в авіатрощі у Тегерані виплатять по 200 тисяч
Уряд виплатить родинам загиблих в авіакатастрофі в Ірані по 200 тисяч гривень допомоги.
Джерело: заява прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, оприлюднена ввечері 11 січня
Пряма мова Гончарука: "Уряд виплатить родинам загиблих в авіакатастрофі в Ірані по 200 тисяч гривень допомоги та проконтролює належне здійснення страхових виплат відповідно до Монреальської конвенції".
Деталі: Гончарук заявив, що держава надасть всебічну підтримку і допомогу, зокрема юридичну та фінансову.
Окрім того, за його словами, авіакомпанія МАУ відповідно до колективного договору здійснить виплати родинам членів екіпажу.
Дослівно: "Наші дипломати вже працюють за всіма методами, які є в міжнародному правовому полі, щоби домогтися компенсацій від іранської сторони", - додав Гончарук.
Що передувало:
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що в ході розмови з президентом Ірану домовлено, що Хасаном Рухані сторони домовилися про повну юридичну та технічну взаємодію, включно з питанням отримання компенсації.
За словами Зеленського, держава також всіляко сприятиме отриманню родинами загиблих компенсацій від перевізника, страхових компаній та Ісламської Республіки Іран.
Передісторія:
- Літак регулярного рейсу PS 752 "Тегеран - Київ" авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.
- Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомляв, що серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 57; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян (2 пасажири й 9 членів екіпажу).
- Кілька західних ЗМІ оприлюднили версію спецслужб США щодо падіння літака МАУ в Ірані. Вони підозрюють, що авіалайнер був помилково збитий іранською ракетою російського виробництва.
- 10 січня глава СБУ Іван Баканов заявив, що Служба безпеки розглядає дві пріоритетні версії авіакатастрофи літака рейсу PS 752 в Ірані: потрапляння ракети й теракт.
- Вранці 11 січня Іран офіційно визнав, що помилково збив літак МАУ.
- Президент Ірану Хасан Рухані виступив із заявою про те, що країна "глибоко шкодує про цю трагічну помилку" і заявив, що дії військових, які призвели до загибелі українського лайнера, будуть розслідуватися.
- Напередодні офіційні представники Ірану відкидали звинувачення у збитті літака ракетою.
- Відповідальність за аварію українського літака МАУ взяв на себе Корпус вартових ісламської революції (КВІР) - військова гілка виконавчої влади Ірану.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій та офіційних вибачень по дипломатичних каналах.
- В ході розмови з президентом Ірану 11 січня президент України заявив, що тіла українських громадян, які загинули внаслідок катастрофи літака авіакомпанії МАУ e Тегерані, мають бути повернуті на батьківщину до 19 січня.
- МЗС України негайно надішле Ірану ноту з чітким переліком усіх наступних кроків, серед іншого – юридичних аспектів врегулювання питання компенсацій. Іранська сторона погоджується з Україною в цьому питанні.