Офіс генпрокурора звернувся до Канади по інформацію щодо авіакатастрофи в Ірані

П'ятниця, 10 січня 2020, 11:26
Офіс генпрокурора звернувся до Канади по інформацію щодо авіакатастрофи в Ірані

Офіс Генерального прокурора просить Канаду надати наявну інформацію щодо катастрофи літака МАУ в Ірані.

Джерело: пресслужба Офісу генерального прокурора

Пряма мова: "Офіс Генерального прокурора звернувся до канадської сторони із проханням надати наявну у канадської сторони інформацію, яка може сприяти розслідуванню кримінального провадження за фактом авіакатастрофи літака авіакомпанії "МАУ".

Деталі: В Офісі генпрокурора зазначили, що запит про інформацію пов’язаний із заявою прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо про можливе враження літака ракетою.

Що було раніше: Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оприлюднив дані розвідки, які свідчать про те, що український "Боїнг" збила іранська ракета.

Крім того, у четвер кілька західних ЗМІ оприлюднили версію спецслужб США щодо падіння літака МАУ в Ірані. Вони підозрюють, що авіалайнер був помилково збитий іранською ракетою російського виробництва.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон також заявив про наявність певного об'єму інформації, яка дозволяє припустити, що український літак в Ірані був збитий ракетою.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що версія про попадання ракети в літак не виключається, але на сьогодні не є підтвердженою. Він закликав США, Канаду і Великобританію надати докази, що стосуються катастрофи літака МАУ в Ірані.

Знати більше: Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані. Все, що відомо

Передісторія:

  • Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран - Київ авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули. .
  • Серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян(2 пасажири й 9 членів екіпажу).
  • У той же день Офіс генерального прокурора розпочав досудове розслідування авіакатастрофи літака МАУ, що летів із Тегерана до Києва, за статтею про порушення правил безпеки руху або експлуатації авіасудна.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: