Милованов відповів тим, хто пропонує "послати" МВФ

Понеділок, 9 грудня 2019, 01:40

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов вважає, що Україні необхідна співпраця з Міжнародним валютним фондом, зокрема через ризик економічної кризи та збільшення довіри до української економіки з боку інвесторів.

Джерело: Милованов у Facebook

Пряма мова: "Всі економічні експерти і інвестори кажуть, що програма з МВФ потрібна. Але одночасно багато не-економістів пропонують "послати" МВФ. На мою думку, відсутність програми призведе до економічної кризи. А пропозиції "послати" МВФ є безвідповідальними, або робляться тими, хто не розібрався в суті ролі МВФ для України.

Насправді, питання з МВФ не про гроші. А про довіру до економіки України. МВФ - такий собі маркер довіри. Є підтримка МВФ - є довіра внутрішніх та міжнародних інвесторів до стану української економіки..Вже, як наслідок - інвестиції та міжнародна торгівля."

Деталі: За словами міністра, великі інвестори орієнтуються на позицію МВФ під час оцінювання стану економіки. 

Якщо немає програми фонду, тоді інвестори співпрацюватимуть на гірших для України умовах. 

Милованов підсумував, що для України, після підтвердження програми МВФ на робочому рівні, важливо залучати інвесторів, зокрема для збільшення робочих місць та зростання рівня заробітної плати. 

Що передувало: 7 грудня Міжнародний валютний фонд досяг домовленості з українським урядом про нову трирічну програму розширеного фінансування EFF на 4 млрд спеціальних прав запозичення (SDR) – близько 5,52 млрд доларів.

Нагадаємо:

  • Місія Міжнародного валютного фонду завершила свою роботу в Україні 22 листопада. 
  • В МВФ акцентували увагу на продовженні виваженої економічної політики.
  • Прем'єр Олексій Гончарук оцінив перемовини з місією Міжнародного валютного фонду як конструктивні
  • Міністр фінансів Оксана Маркарова заявляла, що планує завершити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, щоб Україна з 2023 року забезпечувала себе сама.
  • Джерела у різних держструктурах заявляли про те, що Україна не встигне отримати остаточне рішення від МВФ до кінця 2019 року, але може ще у грудні підписати меморандум про подальшу співпрацю. Наступна можливість офіційно отримати програму Фонду у України буде в лютому 2020 року.