Медведєв наполягає на "нульовому варіанті" в газовій суперечці
Прем'єр РФ Дмитро Медведєв заявляє, що врегулювання розбіжностей щодо поставок і транзиту газу через Україну можливе тільки за "нульовим варіантом".
Джерело: Медведєв в інтерв'ю програмі "Вести в субботу", повідомляє "Інтерфакс"
Пряма мова: "Як казав відомий монтер у Ільфа і Петра, угода є продукт при повному непротивленні сторін. Неможливо щось нав'язати. Неможливо сказати, що у вас (у Росії - ІФ) з наступного року транзитний тариф зріс у п'ять разів. (...) Ну не буде тоді нічого. Неможливо домовитися щодо газу і в той же час сказати: знаєте що, ви нам ще заплатіть гроші за всілякими судовими рішеннями".
"Тому, хочуть вони цього чи ні, очевидно, що в цьому випадку необхідно прийти до якогось нульового варіанту. Подобається цей вислів чи ні, але це повинно бути взаємовигідне рішення для обох сторін".
Читайте також: На порозі газової війни: що буде, якщо не вдасться підписати транзит з "Газпромом"
Передісторія:
- 4 грудня президент Росії Володимир Путін назвав умови української сторони щодо транзиту газу "економічно неприйнятними".
- Дедлайн для укладення довгострокового контракту на транзит російського газу в Європу через територію України за європейськими правилами і українським законодавством спливає 13 грудня.
- 18 листопада "Газпром" направив "Нафтогазу" пропозицію про продовження на рік діючого контракту або укладення нового договору про транзит газу.
- 25 листопада Нафтогаз відповів, що сторони мають і надалі обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами у тристоронньому форматі, і заявив про готовність розглянути пропозицію по виплатах Газпромом боргів не грошовими коштами, а через поставки газу.
- "Газпром" вважає, що необхідними умовами продовження діючого контракту або укладення нового договору є відмова обох сторін від всіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів.
- У НАК Нафтогаз вважають, що найвірогідніше Газпром не підпише контракт щодо нового транзиту газу, але Україна та європейські партнери готові до цього і накопичили достатньо запасів газу у сховищах.
- 5 листопада глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв відмовився "понять и простить" 22 мільярди доларів Газпрому
- Перед цим президент Росії Володимир Путін закликав обнулити всі вимоги як зі сторони "Нафтогазу", так і з боку "Газпрому" у газовій суперечці.