Поліція спрямувала до суду справу про незаконну забудову в Києві
Поліцейські завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконного будівництва у Києві з фальшуванням документів.
Джерело: Національна поліція, без уточнення назви компанії та адреси будівництва
Дослівно: "Двоє учасників організованої групи вчинили низку кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним будівництвом двох житлових кварталів.
Так, організатора групи та її виконавця – директора підприємства-замовника будівництва – обвинувачують у самовільному зайнятті земельної ділянки та самовільному будівництві на ній житлового комплексу.
Окрім того, підозрюваним інкримінують службове підроблення офіційних документів – декларацій про початок будівельних робіт та про відповідність об’єкту до експлуатації. Такі дії спричинили тяжкі наслідки.
Також зловмисників звинувачують у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем – коштами інвесторів житлового комплексу у Києві.
Окрім того, йдеться про зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, що спричинило тяжкі наслідки, підроблення та використання завідомо підроблених документів та умисне невиконання судового рішення".
Деталі: Кримінальне провадження відкрито одразу за вісьмома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 28, частинами 2, 3 ст. 197-1, ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364-1, ч. 4 ст. 358; ч. 2 ст. 382 та ч. 3 ст. 212.
У результаті своєї злочинної діяльності учасники групи завдали територіальній громаді міста Києва, інвесторам житлового комплексу, Київському національному університету архітектури і будівництва збитків загалом на майже 60 мільйонів гривень.
Окрім того, йдеться про ще 5,3 млн гривень збитків внаслідок організації умисного ухилення службовими особами підприємства – замовника будівництва від сплати податків.
Підозрюваним може загрожувати до 12 років позбавлення волі.
Передісторія:
- 30 серпня 2018 року Печерський райсуд Києва арештував об’єкти завершеного і незавершеного будівництво ЖК "Шевченківський квартал" у Києві.
- За даними слідства, у 2014 році директор "Київського індустріального коледжу" й директор ТОВ "ВКФ "Фарби України" подали до департаменту Держархбудінспекції в Києві декларацію про початок "будівництва житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями" по вул. Українська, 6 (Новоукраїнська, 24-а) у Шевченківському районі Києва.
- У неї внесли завідомо неправдиві відомості про видані містобудівні умови і обмеження (МУО). На підставі цього документа були розпочаті будівельні роботи зі зведення ЖК "Шевченківський квартал".
- Згідно з інформацією Департаменту земельних ресурсів Київської КМДА, земельна ділянка площею 0,95 га (кадастровий номер 8000000000: 91: 050: 0046) з 2003 року перебуває в постійному користуванні у "Київського індустріального технікуму" (з 2007 року – коледжу) Київського національного університету будівництва та архітектури.
- Цільове призначення ділянки – для будівництва і експлуатації гуртожитку для студентів і житла для працівників технікуму.
- Депутат Верховної Ради 8 скликання Юрій Левченко на початку 2019 року звертався до ректора КНУБА з приводу того, що рішення суду не виконується і незаконне будівництво триває.
- Влітку 2016 року була інформація, що компанії Анатолія Войцеховського "Сіті Груп" та "Укогруп" ведуть забудову 42 масштабних проектів фактично без дозвільних документів – серед них звучав і ЖК "Шевченківський квартал".