Обмін завершився – Офіс президента
Обмін утримуваними особами на КПВВ "Майорське" завершився: Україні передали 76 громадян, які утримувалися РФ та бойовиками ОРДЛО, у свою чергу Україна видала 127 осіб.
Джерело: Офіс президента України, Hromadske, "Радіо Свобода"
Взаємне звільнення утримуваних осіб завершилося. 76 наших – у безпеці на підконтрольній Україні території. Подробиці згодом.
— Офіс Президента (@APUkraine) December 29, 2019
Дослівно: "Взаємне звільнення утримуваних осіб завершилося. 76 наших – у безпеці на підконтрольній Україні території. Подробиці згодом".
Деталі: Радник секретаря РНБО Сергій Сивохо повідомив, що Україна віддала 127 утримуваних осіб, при цьому готова була видати 141 особу, але 14 осіб відмовилися повертатися на територію ОРДЛО.
Як уточнила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Валерія Лутковська, точні цифри щодо переданих осіб та осіб, що відмовилися їхати в ОРДЛО, будуть названі згодом, оскільки проходять перевірку у Генштабі.
Також Сивохо зазначив, що 4 особи, які мали повернутися в Україну в рамках обміну, вирішили залишитися на території ОРДЛО через свої родини.
Радник секретаря РНБО Сергій Сівохо повідомив, що в межах обміну Україна повернула 76 своїх громадян, а віддала — 127 утримуваних pic.twitter.com/IjPXoBcIp5
— hromadske (@HromadskeUA) December 29, 2019
У свою чергу так звана "омбудсмен ДНР" Дар’я Морозова заявила про передачу Україні з ОРДО 52 військовополонених та цивільних заручників, повідомляють інформаційні ресурси угруповання. Натомість, за цими даними, до окремих райони Донецької області передали 60 осіб.
Що передувало: У неділю на КПВВ "Майорське" проходив обмін утримуваними особами між Україною і ОРДЛО.
За інформацією Офісу президента, раніше Україні передали перших 25 осіб. Омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що серед них 4 військових, які довгий час були в полоні.
ЗМІ опублікували список перших 25 осіб, яких повернули Україні.
У свою чергу, адвокат Валентин Рибін повідомив, що в рамках обміну Україна віддала бойовикам бразильця Рафаеля Лусваргі, який воював на Донбасі на їхньому боці, та п’ятьох ексберкутівців, обвинувачених у розстрілах на Майдані.