НАБУ і САП просять Зеленського ветувати закон про начебто скасування недоторканності
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура просять президента ветувати прийнятий у середу законопроєкт, який концентрує владу в руках генпрокурора та запроваджує "контрольовану" недоторканність народних депутатів.
Джерело: Прес-служба НАБУ
Дослівно: "Проголосований 18 грудня 2019 року Верховною Радою України законопроєкт №2237 щодо нібито зняття депутатської недоторканості знизить ефективність розслідування злочинів, вчинених за участі чинних парламентарів".
"Окремі прийняті норми можуть призвести до виникнення процесуальних проблем ще на початку розслідування та дозволити цим учасникам уникнути відповідальності".
"Так, відповідно до законопроєкту №2237, Генеральний прокурор стане єдиним в Україні, хто зможе внести відомості про вчинення кримінального правопорушення народним депутатом України до Єдиного реєстру досудових розслідувань"
"Вказана норма ставить під загрозу незалежність детективів НАБУ і прокурорів САП у своїй діяльності, адже тепер перед тим, як розпочати розслідування, вони мають звернутися до Генпрокурора, щоб переконати його внести відомості до ЄРДР. Крім того, законопроєкт не визначає, яким чином слідчі мають передавати інформацію Генпрокурору, щоб той розпочав розслідування".
Деталі: САП і НАБУ заявляють, що законопроєкт частково унеможливлює збір доказів у провадженні. Як приклад, вони навели ситуацію, коли в межах одного провадження стає відомо про інший злочин.
Дослівно: "Припустімо, в межах одного розслідування детективи НАБУ виявили інший злочин, до якого ймовірно причетний нардеп. До набуття чинності законопроекту №2237, слідчим достатньо виокремити вказаний епізод і розслідувати як окреме провадження. Якщо ж проголосований проєкт набуде статусу закону, детективам доведеться переконувати Генпрокурора розпочати розслідування, однак після його початку усі зібрані в межах іншої справи докази визнаються недопустимими".
Передісторія:
- У середу Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт "слуг народу" №2237, який, на думку інших фракцій, концентрує владу у руках генпрокурора та запроваджує "контрольовану" недоторканність народних депутатів.