Мати Шеремета про арешти: Хочу правди і щоб не постраждали невинні

П'ятниця, 13 грудня 2019, 17:37
Мати Шеремета про арешти: Хочу правди і щоб не постраждали невинні

Мати убитого журналіста Павла Шеремета Людмила Шеремет не знає, чи вірити у причетність затриманих осіб до вбивства її сина і боїться, щоб у цій справі не постраждали невинні.

Джерело: інтерв’ю Людмили Шеремет "Радіо Свобода"

Пряма мова: "Я нічого не знаю (чи вірить у те, що затримані саме ті люди, які мають відношення до злочину, – УП). Думаю, це може підтвердити або спростувати тільки суд.

Єдине, чого я дуже боюся, щоб не постраждали невинні люди. Павла, його не повернеш... Звичайно, хотілося б правди. Але наскільки до неї наблизилися, дуже складно судити".

Деталі: Вона додала, що про брифінг, на якому назвали імена підозрюваних у причетності до вбивства, дізналася випадково.

За словами матері журналіста, їй імпонує, що у президента Володимира Зеленського є воля цим займатися, але з іншого боку, розслідування не доведено до логічного завершення, тому до самого оприлюднення „сирого" розслідування у неї є питання.

Людмила Шеремет додала, що з Офісу президента не ініціювали зустріч з нею, і сам вона такої зустрічі не просила і не проситиме, але вдячна нинішньому президенту, що "справу не поклали під сукно, нею займаються".  

Разом з тим вона нагадала, що двічі зустрічалася з п’ятим президентом Петром Порошенком, і якщо від Зеленського хтось захоче з нею поспілкуватися, то не відмовиться.

Мати журналіста додала, що від того, що вона щось дізнається, легше їй не стане, бо "сина немає… а все інше не має значення".

Людмила Шеремет також розповіла, що наразі її підтримує те, що її сина пам’ятають і дуже тепло згадують навіть ті, кого вона випадково зустріла у потязі.

Що було раніше: 13 грудня підозрювану у причетності до вбивства журналіста та одного із керівників "Української правди" Павла Шеремета Яну Дугарь відправили під цілодобовий домашній арешт.

Знати більше: Що відомо про людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Шеремета

Буча та Пума. Як арешт добровольців може бути пов'язаний зі справою Шеремета

3 роки без відповіді. Що відбувається у розслідуванні вбивства Павла Шеремета

Передісторія:

  • 12 грудня правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.
  • За версією правоохоронців, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй Антоненко.
  • У Кузьменко й інших фігурантів пройшли обшуки. 
  • Антоненку і Кузьменко обиратимуть запобіжний захід у п’ятницю 13 грудня.
  • Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в країні.
  • Нардепка й ветеранка Яна Зінкевич опублікувала довідку, що Яна Дугарь на момент убивства Шеремета перебувала в зоні проведення Антитерористичної операції. 
  • Інші підозрювані у справі Владислав та Інна Грищенки наразі знаходяться під арештом за підозрою у "замаху на вбивство" Івано-Фраківського кримінального авторитета.
  • Днями учасник АТО Владислав Грищенко заявляв, що слідство пропонувало йому визнати себе винним у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.
  • Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • Поліція кваліфікувала вбивство за статтею "умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб".
  • Слідство схилялося до версії про професійні мотиви убивства, але за три роки ні організаторів, ні виконавців вибуху не встановило.
  • У травні 2017 року "Слідство.Інфо" оприлюднило фільм "Вбивство Павла", зроблений із представниками міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP. У ньому були нові деталі, пропущені слідством, – зокрема, виявлені за допомогою записів із камер відеоспостереження.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: