У військах, де служить Антоненко, дали йому схвальну характеристику
Командування сил спеціальних операцій Збройних сил запевняє, що Андрій Антоненко, якого підозрюють у причетності до вбивства журналіста та одного із керівників "Української правди" Павла Шеремета, на службі проявляв себе позитивно.
Джерело: Facebook-сторінка ССО
Дослівно: "Антоненко Андрій Сергійович проходить військову службу за контрактом в лавах сил спеціальних операцій з липня 2017 року, в командуванні ССО з червня 2019 року.
За час проходження служби характеризується позитивно".
Деталі: У ССО пишуть, що готові "сприяти проведенню об’єктивного розслідування та надавати слідству необхідну інформацію з метою встановлення істини".
Цьому передувало: 12 грудня правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.
За версією правоохоронців, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй Антоненко.
У Кузьменко й інших фігурантів пройшли обшуки. Антоненку обиратимуть запобіжний захід у п’ятницю 13 грудня.
Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в країні.
Народна депутатка й ветеранка Яна Зінкевич опублікувала довідку, що Яна Дугарь на момент убивства Шеремета перебувала в зоні проведення Антитерористичної операції.
Знати більше: Що відомо про людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Шеремета
Буча та Пума. Як арешт добровольців може бути пов'язаний зі справою Шеремета
3 роки без відповіді. Що відбувається у розслідуванні вбивства Павла Шеремета
Передісторія:
- Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
- Поліція кваліфікувала вбивство за статтею "умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб".
- Слідство схилялося до версії про професійні мотиви убивства, але за три роки ні організаторів, ні виконавців вибуху не встановило.
- У травні 2017 року "Слідство.Інфо" оприлюднило фільм "Вбивство Павла", зроблений із представниками міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP. У ньому були нові деталі, пропущені слідством, – зокрема, виявлені за допомогою записів із камер відеоспостереження.
- Днями учасник АТО Владислав Грищенко заявляв, що слідство пропонувало йому визнати себе винним у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.