Головні новини четверга і ночі: справа Шеремета, закон про особливий статус
Поліція затримала підозрюваних у справі Шеремета, Рада продовжила на рік закон про особливий статус Донбасу — новини, які були актуальні 12 грудня.
Про справу Шеремета
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про затримання фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.
О 5 годині вечора відбувся брифінг, на якому йшлося про перебіг розслідування справи, зокрема про встановлення виконавців вбивства Павла. Слідство підозрює щонайменше п’ятьох людей: медсестру Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.
За версією правоохоронців, на основі проведених експертиз, закладала вибухівку під авто Шеремета Юлія Кузьменко, а допомагав їй Андрій Антоненко. Їх обох затримано.
Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.
Адвокат затриманого Владислава Грищенка Віталій Ковальчук заявив про порушення прав його підзахисних, але допустив, що на записі слідчих "ймовірно голос клієнта".
Юридична компанія "Міллер" більше не представлятиме у суді інтереси підозрюваних у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. Це пов’язано із наявністю конфлікту інтересів: Шеремет був товаришем засновника компанії Масі Найєма.
За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, правоохоронці оприлюднили лише 5-7% зібраної в ході розслідування вбивства Шеремета інформації. У слідства є дані про ініціаторів цього злочину.
Народна депутатка від партії "Європейська солідарність", ветеранка Яна Зінкевич повідомила, що підозрювана у справі вбивства журналіста Павла Шеремета Яна Дугарь на момент скоєння злочину перебувала в зоні проведення Антитерористичної операції.
Підозрюваному у справі вбивства журналіста Павла Шеремета Андрію Антоненку обиратимуть запобіжний захід у п’ятницю 13 грудня.
У Юлії Кузьменко, підозрюваної у справі вбивства журналіста Павла Шеремета, завершили обшуки, її ж саму повезли до відділку.
Про особливий статус
Верховна Рада продовжила на 1 рік дію закону про особливий статуc Донбасу.
Про телеграм-канал "Української правди"
Щойно стало відомо, що у "Української правди" є новинний телеграм-канал "УП. Стрічка". На нього вже підписалося більше п’яти тисяч людей і кількість підписників стрімко зростає.
Як повідомляють наші джерела, на каналі оперативно публікують найважливіші та найцікавіші новини з України та світу. Один зі співрозмовників УП дуже радив підписатись на цей канал.
Про інші важливі новини
Поліція Одеської області заявила, що з-під завалів згорілого одеського коледжу дістали тіла останніх людей, які вважалися зниклими — жертвами пожежі стали 16 людей.
Знімальна група російського пропагандистського каналу Міноборони РФ "Звєзда" прилетіла до Києва і похизувалася репортажем з Майдану Незалежності.
На подвір’ї перед входом до Офісу президента України монтують новорічну ковзанку.
Петро Порошенко з трибуни Верховної Ради, коментуючи законопроєкт про особливий статус Донбасу, заявив, що йому "54 роки і він не…".
Перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що почала отримувати СМС з погрозами, які сприймає як реальні і пов’язані з її роботою.
Керівник Офісу президента Андрій Богдан заявив, що акції з приводу "червоних ліній" для президента Володимира Зеленського під час "нормандського саміту" заважали перемовинам в Парижі.
Полковник Збройних сил України, начальник Управління військово-цивільного співробітництва Олександр Ноздрачов перепросив за свої висловлювання щодо швидкої реінтеграції українських військових з військовими росіянами та проросійськими бойовиками.