Зеленський розказав, коли чекати на повернення політв'язнів з Росії і Криму
Президент України Володимир Зеленський заявив, що питання звільнення українськиї громадян, які утримуються в Росії і в окуповному Криму, обговорюватиметься після обміну полоненими на Донбасі.
Джерело: виступ Зеленського в ефірі шоу "Право на владу"
Пряма мова: Ми проговорили з президентом Російської Федерації, що нам потрібно вирішити питання з громадянами України, які перебувають на території Росії та на території Криму. Це буде інший трек. Я думаю, його обговорюватимемо після обміну всіх узгоджених на всіх узгоджених"
Деталі: Зеленський повідомив, що підготовка обміну полоненими почнеться 18 грудня під час зустрічі ТКГ в Мінську.
Що було раніше: Після зустрічі у Нормандському форматі президент Володимир Зеленський заявив, що новий обмін утримуваними особами проходитиме у три етапи, на першому можуть повернутися 72 людини.
Знати більше: Перша нормандська: як та у чому Зеленський переміг Путіна на саміті в Парижі
Передісторія:
- 9 грудня 2019 року, після трирічної перерви, лідери "нормандського формату" – України, Росії, Німеччини та Франції – зустрілися в Парижі на переговори щодо повернення миру на Донбасі. Для Володимира Зеленського вони були першими, а загалом шостими.
- За результатами всіх зустрічей в Офісі президента України заявили, що переговори у "нормандському форматі" між лідерами України, Франції, Німеччини та Росії пройшли "дуже успішно". В офіційному комюніке за результатами зустрічі вказано, що сторони вірні Мінським домовленостям від 5 вересня й 19 вересня 2014 року, а також комплексу заходів від 12 лютого 2015 року.
- Мандат спеціальної моніторингової місії ОБСЄ домовилися розширити до цілодобового моніторингу.
- На брифінгу Зеленський повідомив , що в рамках Нормандського саміту сторони домовились про обмін утримуваними особами за принципом "всіх на всіх" до 31 грудня 2019 року та розведення ще у трьох пунктах на лінії зіткнення на Донбасі.
- Він дав зрозуміти, що Україна не поступиться своїми територіями заради компромісів, не погодиться на федералізацію, не допустить впливу на свою зовнішню політику.