У Криму в обхід санкцій працює компанія, пов'язана з Lufthansa – ЗМІ
В анексованому Криму працює і обходить міжнародні санкції компанія, пов'язана з німецьким авіаперевізником Lufthansa.
Джерело: спільне розслідування Настоящего времени і антикорупційного проєкту "Муніципальний сканер" "Кримський архів"
Дослівно: "Після анексії півострова у 2014 році кейтерінгова компанія "Аеромар" відкрила в Севастополі філію. Окремої юридичної особи філія не має, запис про неї з'явився в реєстрі ЕГРЮЛ 26 червня 2014 року на сторінці АТ "Аеромар".
3 липня в компанії повідомили, що філія обслужила перший рейс спеціального льотного загону авіакомпанії "Росія".
Контрольним пакетом акцій "Аеромара" – 51% – володіє "Аерофлот". Решта 49% через дочірні британські та німецькі фірми належать німецькому авіаперевізнику Deutsche Lufthansa AG".
Деталі: Відзначається, що філія "Аеромара" в Сімферополі також фігурує на офіційному сайті держзакупівель в Російській Федерації. Зокрема, в серпні 2015 року приміщення, орендоване філією в Сімферополі, відремонтували за держконтрактом на суму в $38 тисяч.
Санкції ЄС безпосередньо забороняють інвестиції в туристичний і транспортний сектори на території анексованого Криму.
Чи вважається діяльність компанії, пов'язаної з Lufthansa, порушенням санкцій, встановити офіційно може Європейський суд.
Для цього до нього повинна надійти скарга від органів, відповідальних за санкційний контроль в Німеччині.
Видання відзначає, що відправило запит до відповідного департаменту Міністерства фінансів Німеччини ще на початку квітня 2018-го, але відповіді до моменту публікації так і не отримало.
У головному офісі німецької Lufthansa Group, отримавши запит видання, пообіцяли, що підготують відповідь максимально швидко, але через два тижні прислали відмову.
Також відповісти на офіційний запит обіцяли і в самому "Аеромаре", але з середини березня так цього і не зробили.
Журналісти досліджували бізнес в анексованому Криму понад півтора роки і знайшли більше сотні європейських, американських, російських, українських компаній, які порушують міжнародні санкції щодо Криму.
На півострові продовжують працювати і обходити санкції підприємства, пов'язані з великими міжнародними компаніями: сертифікаційним французьким агентством Bureau Veritas, відомою литовською торговельною мережею "Новус", великою литовсько-естонською будівельною компанією Hanner.
Передісторія:
- Росія анексувала український півострів Крим в березні 2014 року за результатам так званого "референдуму", проведеного в присутності озброєних людей у військовій формі.
- Міжнародні організації визнали анексію Криму незаконною і засудили дії Росії.
- Країни Заходу ввели проти РФ економічні санкції.