Випробували безпілотник нового покоління Akıncı з українськими двигунами
Ударний безпілотний літальний апарат українсько-турецького виробництва Akıncı пройшов перші наземні випробування.
Джерело: Twitter технічного менеджера компанії Baykar Сельчука Байрактара, "Укроборонпром"
Дослівно: "Наземні випробування тривають. Він почав ходити. Скоро він побіжить і полетить, ми чекаємо і молимося за це".
Деталі: На відео, яке опублікував менеджер 15 листопада, безпілотник рухається в сутінках по злітно-посадковій смузі. Управління літального апарату здійснює технічний персонал з командного центру.
Що було раніше: У серпні 2019 року українська держкомпанія "Укрспецекспорт" та турецьке підприємство Baykar Defence створили перше спільне українсько-турецьке підприємство у сфері високоточної зброї та аерокосмічних технологій "Black Sea Shield".
✈🐳'un yer testleri tam gaz devam ediyor. Yürümeye başladı..Yakında koşacak ve uçacak inşAllah. Dua bekleriz...#MilliTeknolojiHamlesi 🇹🇷 pic.twitter.com/fmD5IBqNWE
— Selçuk Bayraktar (@Selcuk) November 14, 2019
12 серпня стало відомо, що українська сторона вже виготовила та передала два двигуни АІ-450Т для Akinci
1 вересня на безпілотник встановили українські двигуни.
21 вересня перший прототип БПЛА, та зразки озброєння, що можуть використовуватися на апараті, продемонстрували під час проведення оборонної виставки Tehnofest-2019.
Довідково: Турбовальний двороторний двигун АІ-450 – розробило "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. Івченко" в 1988 році. Двигун АІ-450 призначений для легких вертольотів і літаків у класі злітної ваги 1500-4000 кг і може бути використаний у складі як дводвигунових, так і однодвигунних силових установок літальних апаратів, а також як допоміжна силова установка.
Попередньо відомо, що Akıncı здатний перебувати в повітрі до 24 годин, матиме максимальну висоту польоту 12 км та радіус дії 250 км. Максимальна швидкість польоту беспілотника становитиме 463 км/год. Вага корисного навантаження складатиме 1350 кг, 20 м – розмах крила.
Безпілотник призначений для ведення оперативно-стратегічної повітряної розвідки, а також нанесення авіаційних ударів по об’єктах противника. Він оснащений сучасним системами спостереження.
Akıncı можна озброїти боєприпасами, які застосовуються у звичайній авіації: різні типи ракетного та бомбового озброєння, зокрема і турецькі далекобійні крилаті ракети SOM, які здатні знищувати цілі на відстані біля 250 км.