Кредит банку Бахматюка: під домашній арешт відправили члена ради НБУ
Вищий антикорупційний відправив під цілодобовий домашній арешт колишнього виконувача обов’язків начальника управління НБУ по Києву та Київській області Миколу Каленського в справі про привласнення стабілізаційного кредиту для "VAB Банку".
Джерело: засідання ВАКС
Деталі: Суддя задовольнила клопотання прокурора частково. Каленського відправили під цілодобовий домашній арешт.
Йому заборонили залишати місце проживання у селі Стоянка. Він зобов’язаний прибувати до слідчого чи прокурора за вимогою, тощо.
Каленський має здати паспорт, який дає змогу виїхати закордон, і носити електронний браслет.
Каленський член ради НБУ. Його хотіла взяти на поруки перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова. За словами Рожкової, правління НБУ готове взяти на поруки всіх колишній працівників Нацбанку у справ "VAB Банку".
Каленський один із 8-ми підозрюваних у справі про привласнення 1,2 млрд гривень кредиту "VAB Банку", проте слідство вважає, що до схеми можуть бути причетні понад 15 осіб.
Що було раніше: Пізно ввечері 12 листопада суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту із правом внесення 15 млн грн застави колишній директорці генерального департаменту банківського нагляду НБУ Аллі Шульзі.
Крім того, правоохоронці планують вручити підозру колишньому власнику "ВіЕйБі банку" Олегу Бахматюку.
Також можуть притягнути до відповідальності членів правління НБУ, які приймали рішення про кредит банку.
Слідство вважає, що у 2014 році бенефіціар VAB Банку Бахматюк вступив у змову з першим заступником голови НБУ Олександром Писаруком про видачу мільярдного кредиту під заставу майна, вартість якого завищили.
12 листопада Бахматюк заявив, що планує повернутися в Україну і пропонує поетапно погасити 8 мільярдів гривень боргів належним йому і виведених з ринку банків VAB Банк і "Фінансова ініціатива" і внести 500 мільйонів гривень гарантійного внеску.
11-12 листопада 2019 року детективи Національного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили 8 особам про підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України ПАТ "ВіЕйБі Банк".
Серед підозрюваних – Олександр Писарук, який у 2014-2015 роках працював першим заступником голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої і відповідав за банківський нагляд, а зараз є головою правління Райффайзен Банку Аваль.
Обвинувачення клопотатиме про арешт Писарука з альтернативою внесення 30 млн грн застави.
Серед інших підозрюваних:
- ексдиректор Генерального департаменту банківського нагляду;
- колишній в.о. начальника управління НБУ по м. Києву та Київській обл.;
- ексголова спостережної ради ПАТ "ВіЕйБі Банк";
- ексзаступник голови правління ПАТ "ВіЕйБі Банк";
- три посадові особи приватних компаній, пов’язаних з бенефіціарними власниками ПАТ "ВіЕйБі Банк";
Знати більше: Як одним підписом зруйнувати справу проти Бахматюка на 1,2 мільярда
Справа Бахматюка. Чому НАБУ затримало екс-заступника Гонтаревої та банкірів бізнесмена
Передісторія:
- У жовтні 2014 року Нацбанк виділив "ВіЕйБі Банку" стабілізаційний кредит на суму 1,2 млрд грн. ВіЕйБі належав власнику аграрного холдингу "Укрлендфармінг" Олегу Бахматюку.
- В листопаді 2014 року НБУ визнав банк неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію. Рішення про ліквідацію фінустанови ухвалене в березні 2015 року.
- НАБУ почало розслідувати справу Бахматюка в жовтні 2016 року.
- Коли слідчі вийшли на фінішну пряму, генпрокурор Юрій Луценко вирішив віддати справу в поліцію.
- Сто томів кримінальної справи щодо зловживань у "ВіЕйБі банку" зберігалися поліцією у підвалі стороннього підприємства і були затоплені.
- 12 листопада власник аграрного холдингу "Укрлендфармінг" Олег Бахматюкзаявив, що планує повернутися в Україну і пропонує поетапно погасити 8 мільярдів гривень боргів належним йому і виведених з ринку банків VAB Банк і "Фінансова ініціатива" і внести 500 мільйонів гривень гарантійного внеску.