Поза межами можливого. Відвідайте щорічну премію УП 100

Труба заявляє, що ГПУ покривала Пашинського й зробила з нього жертву

Середа, 9 жовтня 2019, 12:29
Сергій Пашинський

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявляє, що слідчі Генеральної прокуратури 2,5 роки не розслідували провадження щодо пострілу народного депутата Сергія Пашинського в людину й намагалися його закрити.

Джерело: брифінг директора ДБР

Деталі: Труба зазначив, що Держбюро розслідувань розслідує зараз те провадження, яке було відкрито 31 грудня 2016 року, коли народний депутат під час конфлікту на дорозі вистрелив у ногу людині – і тепер нардепу оголошено підозру за фактом спричинення тяжкого тілесного ушкодження, йому загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.

Директор ДБР розділив розслідування на три етапи.

Пряма мова: "Етап перший – це етап з моменту конфлікту й реєстрації кримінального провадження до початку лютого 2017 року, розслідування проводили слідчі Васильківського відділу поліції й прокуратури Київської області. Основна частина доказів, на які спираються слідчі ДБР, зібрані саме в цей період.

Слідчі прокуратури Київської області призначили судово-медичні експертизи. За результатами цих експертиз встановлено, що народний депутат отримав легкі тілесні ушкодження, а громадянин, в якого він стріляв, отримав тяжкі тілесні ушкодження.

Другий етап – із лютого 2017 року до вересня 2019 року. Саме в цей час кримінальне провадження забрала Генеральна прокуратура, яка весь час модерувала його на користь народного депутата.

По-перше, громадянин, який отримав кульове поранення, не був визнаний потерпілим… Генеральна прокуратура не розслідувала дії народного депутата як такі, що спричинили іншій особі тяжкі тілесні ушкодження. Цей громадянин навіть не залучався до слідчого експерименту

По-друге, Генеральна прокуратура виділила в окреме провадження хуліганські дії щодо народного депутата і скерувала їх для проведення розслідування в Національну поліцію.

По-третє, слідчі Генпрокуратури двічі закривали це кримінальне провадження. Перший раз у 2017 році – тоді Печерський райсуд констатував, що вона винесена передчасно і зобов'язав провести певні слідчі й процесуальні дії. З цього моменту, коли слідство було поновлено Генпрокуратурою, розслідування не проводилося.

Вдруге це провадження було закрито в березні цього (2019-го) року – через 20 днів після того, як кримінальне провадження було передано для розслідування в ДБР.  

Третій етап – теперішній етап, коли розслідування розблоковано і на даний час проводиться слідчими Державного бюро розслідувань".

Директор ДБР підсумував: "Ми маємо, насправді, дуже прості факти. Весь цей час людина, яка отримала кульове поранення, не була визнана потерпілою попри експертизу і навіть не було залучена до слідчого експерименту… Саме депутат виявився потерпілим.

Два з половиною роки слідчі Генпрокуратури не розслідували кримінальне провадження, а двічі закривали його, ігноруючи рекомендації Печерського райсуду".

Труба поінформував: "Розслідування лише розпочато. Ми розпочали з допитів. Ми не виключаємо, що буде змінено кваліфікацію. Зокрема, слідчі ДБР повинні встановити чи заперечити факт, чи народний депутат, виходячи з автомобіля, тримав зброю, – і цьому факту надати юридичну кваліфікацію".

За його словами, Генпрокуратура могла забрати собі це провадження, бо поліція чесно збирала докази, а в березні 2019 року "спрацювала політика" – і без участі ДБР провадження закрили слідчі ГПУ.

Труба запевнив, що "полювання за прізвищами не здійснюється працівниками ДБР".

Передісторія:

  • Ввечері 31 грудня 2016 року Сергій Пашинський на дорозі біля Василькова Київської області прострелив із пістолета ногу В'ячеславу Хімікусу: нібито нардеп із дружиною ледь не в’їхали в авто з вимкненими габаритами посеред неосвітленої дороги, а коли зробив зауваження – чоловік кинувся на нього з пляшкою та погрозами.
  • 26 липня 2017 року Генпрокуратура закрила справу про стрілянину за участю Пашинського, заявляючи, що не виявила в його діях складу злочину.
  • 14 листопада 2018 року поліція вручила В'ячеславу Хімікусу підозру в хуліганському нападі на народного депутата Сергія Пашинського.
  • 4 жовтня 2019 року слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань повідомили Пашинському про підозру в заподіянні громадянину тяжкого тілесного ушкодження.
  • 7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав нардепу 5-8 скликань запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
  • Сам Сергій Пашинський назвав це помстою Андрія Портнова, який був заступником голови Адміністрації президента при Вікторі Януковичі. Його партія "Народний фронт" назвала арешт політично мотивованим "правосуддям часів Януковича", а "Європейська солідарність" Петра Порошенка – "дешевим шоу" нової влади.
  • Портнов заявляв, що це він стоїть за підозрою Пашинському і що саме його люди майже 3 роки ведуть судові процеси проти нього. Також Портнов погрожував, що наступним до СІЗО посадять колишнього президента Петра Порошенка, проти якого він ініціював низку справ.

Олена Рощенко, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Українська правда" представить свій другий в історії рейтинг лідерів — сотню українців, які роблять найбільший внесок в незалежність та майбутнє України.

Київ | 20 листопада
КУПИТИ КВИТКИ
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: