Нардеп Деркач оприлюднив інформацію про "вплив посольства США на НАБУ"
Народний депутат Андрій Деркач, ініціатор кримінальної справи про втручання у вибори США, оприлюднив документи, з яких випливає, що перший заступник директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углава протягом кількох років надавав посольству США в Києві інформацію, яка негативно вплинула на хід подій в Україні та США.
Джерело: "Інтерфакс-Україна"
Пряма мова Деркача: "Буде оприлюднена переписка співробітників НАБУ і співробітників посольства США за кілька років, яка є у матеріалах справи за статею 111 ККУ державна зрада, а також документи в рамках 6 кримінальних проваджень щодо компанії "Burisma", де фігурує екс-віце-президент США Джо Байден та його син Хантер...
Перший заступник директора НАБУ Гізо Углава через свою помічницю Поліну Чиж довгий час надавав посольству США інформацію, яка впливала на події в Україні і США. НАБУ зливала інформацію співробітникам посольства США і координувала свої дії щодо низки резонансних справ".
Деталі: За словами Деркача, ці документи свідчать про підконтрольність НАБУ окремому представнику дипмісії посольства США, про тиск посольства США з 2016 по 2018 рр. на правоохоронців України, про втручання правоохоронців і держчиновників України на вибори США у 2016 році, а також про можливі корупційні дії Байдена та його сина Хантера.
Також Деркач заявив, що у нього є документи про тиск на екс-генпрокурора Віктора Шокіна в рамках розслідування справи щодо компанії "Burisma".
Нардеп запевнив, що документи отримав від журналістів-розслідувачів, які непокояться за свою безпеку та життя.
За словами Деркача, ці документи він вже передав у ДБР і Генпрокуратуру. Також парламентар ініціював створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, і подав до суду клопотання про відновлення розслідування про втручання у вибори в США шляхом розголошення досудового слідства.
Деркач пояснив, що співробітниця посольства робить запит до НАБУ щодо діяльності екс-міністра екології Миколи Злочевського, який фігурує у розслідуванні щодо компанії "Burisma". На думку українських правоохоронців, Злочевський зв'язувався через лобістів з Байденом старшим та пропонував розділити прибуток газодобувної компанії.
Хантер Байден отримав понад 16,5 млн доларів.
Щодо Злочевського у 2014 відкрили справу про незаконне збагаченні на близько 1 млрд гривень. За словами Деркача, записки адвоката президент США Рудольфа Джуліані, які опублікували раніше, свідчать, що справу проти Злочевського закрили через страх перед США.
Нардеп на прес-конференції розповів, що у записках Джуліані йшлося про розпорядження віце-президента США Байдена затримати фінансову допомогу Україні розміром 1 млрд доларів. За словами Шокіна, у нього був план розслідування компанії "Burisma", враховуючи допити членів правління.
НАБУ збирало інформацію щодо Шокіна.
Деркач оприлюднив інформацію про те, що Байден старший отримав понад 900 тисяч доларів від "Burisma". Зокрема, розслідувачі повідомляють, що кошти він отримав через рахунки лобістської компанії "Rosemont Seneca Partners" за "консультативні послуги".
Деркач також опублікував інформацію про те, що у НАБУ консультувалися з посольством США з приводу того, як відповідати на публічні запити.
Деркач народний депутат 6 скликань. Двічі він проходив у Раду як член "Партії регіонів". У 2019 році був обраний нардепом по мажоритарній системі в окрузі № 159 у Сумській області.
Був одним із нардепів, які голосували за диктаторські закони 16 січня 2014 року.
У 2016 році Деркач і позафракційний Володимир Мисик були авторами скандальної поправки до бюджету про відтермінування впровадження електронного декларування чиновниками. Ця поправка поставила під загрозу скасування візового режиму з ЄС.
В кінці 2016 року він написав заяву на ім'я спікера парламенту про вихід зі складу депутатської групи "Воля народу".
Чому це важливо: З 2016 по 2019 роки посольство США в Україні очолювала Марі Йованович. Уже після звільнення Йованович президент США Дональд Трамп у розмові із президентом України Володимиром Зеленський назвав її "поганим послом".
Колишній генпрокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю американському виданню The Hill заявив, що Йованович дала йому список людей, яких попросила "не переслідувати". Крім того, Луценко додав, що не отримав від американського посольства в Україні близько чотирьох мільйонів доларів, які вона повинна була виділити на його відомство.
Крім того, у 2016 році після опублікування чорної бухгалтерії "Партії регіонів" на директора НАБУ Артема Ситника та екс-нардепа Сергія Лещенка подавали в суд через можливе втручання у вибори США 2016 року.
Суд спочатку визнав протиправними дії Ситника і Лещенка щодо розголошення інформації щодо Пола Манафорта. А в липні 2019 року апеляційний суд скасував рішення суду попередньої інстанції у цій справі.
Знати більше:
Байден, Злочевський та Манафорт. Як давня українська історія може погубити Трампа
Передісторія:
- Раніше FoxNews оприлюднило нотатки розмови з екс-генпрокурором Віктором Шокіним, які записав адвокат Трампа Рудольфа Джуліані. У них йдеться, що Шокін розповів, як під тиском з боку США був змушений припинити розслідування стосовно компанії Burisma, членом ради директорів якої був Хантер Байден.
- Також Шокін у розмові з Джуліані додав, що тодішній президент України Петро Порошенко сказав йому не розслідувати справу Burisma, оскільки це "не було в інтересах Джо та /або Хантера Байдена".
- Порошенко запевняє, що не давав вказівок закрити кримінальне провадження стосовно компанії Burisma.
- 21 вересня колишній віце-президент США Джо Байден, потенційний кандидат Демократичної партії на виборах президента США 2020 року, закликав розслідувати інформацію про те, що Трамп у телефонній розмові з Зеленським міг тиснути на того, закликаючи почати розслідування проти Байдена і його сина.
- 24 вересня Палата представників Конгресу США ініціювала формальне розслідування дій Трампа, підсумком якого може стати рішення про його імпічмент – відсторонення від посади.
- 25 вересня Білий дім оприлюднив недослівний виклад розмови липневого спілкування Дональда Трампа і Володимира Зеленського по телефону. Вони говорили про справу Хантера Байдена.