Кремль заперечив Пристайку й назвав умови "реанімації" нормандської четвірки
Росія зацікавлена провести зустріч у "нормандському форматі" на найвищому рівні, але саміт має бути добре підготовлений, стверджують у Кремлі.
Джерело: ТАСС
Речник президента РФ Дмитро Пєсков відповів на заяву міністра закордонних справ України Вадима Пристайка про те, що Росія шукає підстави, щоб не проводити зустріч лідерів країн "нормандської четвірки":
"Ні, це не так. Це не відповідає дійсності... Як і всі країни-учасниці цього формату, Кремль зацікавлений у відродженні, в реанімації цього процесу, у проведенні нової зустрічі в верхах. Разом із тим, точку зору Кремля поділяють багато країн: зустріч повинна бути підготовлена, щоб стати результативною".
Деталі: Пєсков звернув увагу на те, що робота з підготовки саміту ведеться на рівні помічників президентів.
"Звісно, з усіх чотирьох сторін вкидаються різні ідеї з тим, щоб наповнити змістом цю зустріч і надати їй результативності. Це єдине, що я можу сказати", – заявив він.
Пєсков не захотів вдаватися в деталі "у силу складності підготовки".
Кремль проти прямої участі США в переговорах: "Точка зору про евентуальне підключення США до цього формату не знаходить підтримки. Водночас, безумовно, США можуть використовувати свій вплив у Києві для того, щоб сприяти якнайшвидшому виконанню Україною своїх зобов'язань за мінськими домовленостями".
Пєсков нагадав, що основні зусилля з урегулювання ситуації сконцентровано в "нормандському форматі" (Україна, Росія, Німеччина й Франція): "На спільний погляд учасників цього формату, альтернативи йому зараз немає".
Передісторія:
- 7 жовтня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко висловив думку, що Росія не зацікавлена в зустрічі лідерів країн "нормандського формату" – Росії, України, Німеччини та Франції: мовляв, Володимира Путіна влаштовує ситуація на Донбасі, а німці й французи прагнуть швидше відновити ділові взаємини з РФ.
- Росія висувала як умову для зустрічі лідерів "нормандської четвірки" підписання Києвом згоди на "формулу Штайнмаєра", за якою після виборів на Донбасі почне діяти закон про його особливий статус.
- 1 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна на переговорах Тристоронньої контактної групи у Мінську погодила "формулу Штайнмаєра" щодо виборів на окупованому Донбасі. Він наголосив, що вибори пройдуть лише після виведення військ і за українським законодавством.
Знати більше: Українізація Штайнмаєра: як зробити ідею Кремля безпечною для України
Чотири умови для безпеки на Донбасі: як прибрати загрози від "формули Штайнмаєра"