"Слуга народу" про долю бойовиків: захочуть лишитися без зброї – хай лишаються

Понеділок, 7 жовтня 2019, 10:04

Донецькі бойовики, які воювали на боці Росії, можуть залишити територію окупованого Донбасу разом з виводом російських військ, а можуть лишитися, але без зброї і участі у правоохоронних органах.

Джерело: нардеп фракції "Слуга народу" Богдан Яременко в інтерв’ю РБК-Україна.   

Пряма мова: "Захочуть вийти разом з виведенням російського озброєння, командних структур і т. д. – хай виходять. Вирішать залишитися в ОРДЛО без зброї – нехай залишаються".

Деталі: Загалом, за словами Яременка, "це проблема Росії і цих людей", що їм робити далі.

Він також додав, що Мінські домовленості говорять про "народну міліцію" на Донбасі, але це не означає, що "міліцією" мають стати перший і другий армійські корпуси, які знаходяться в ОРДЛО.

За словами "слуги народу", право участі в роботі певних правоохоронних структур матиме місцеве населення з громадянством України. 

Пряма мова: "І логічно, що у них буде передбачена для цього зброя. Але там не повинно бути ніяких формувань, які непідконтрольні, непідзвітні і не під командуванням української влади".

Читайте також: Українізація Штайнмаєра: як зробити ідею Кремля безпечною для України

Чотири умови для безпеки на Донбасі: як прибрати загрози від "формули Штайнмаєра"

Передісторія:

  • 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна погодила так звану "формулу Штайнмаєра" щодо виборів на окупованому Донбасі і пояснив, що вони пройдуть лише після виведення всіх військ і за Конституцією та законами України.
  • Глава МЗС України Вадим Пристайко розкрив текст домовленості, яка замінила "формулу Штайнмаєра".  
  • Російські ЗМІ опублікували листи на адресу ОБСЄ від представника України в ТКГ Леоніда Кучми, Росії Бориса Гризлова, а також від представників ОРДО й ОРЛО – Наталі Ніконорової та Владислава Дейнего, про те, що вони погоджуються із імплементацією "формули".
  • 3 жовтня Зеленський наголосив, що вибори на поки непідконтрольній Києву території Донбасу можуть пройти лише за українським законодавством.
  • Проти реалізації "формули Штайнмаєра" виступили Львівська, Івано-Франківська та Хмельницька обласні ради, Сумська та Кропивницька міські ради. 
  • 6 жовтня у десятках українських міст та закордоном відбулися акції "Ні капітуляції" проти "формули Штайнмаєра" та відведення українських військ від лінії розмежування на Донбасі.