Шевчук поскаржився на чинного голову Конституційного суду в ДБР
Поновлений на посаді голови Конституційного суду Станіслав Шевчук написав заяву в Державне бюро розслідувань із звинуваченням чинного очільника КС Олександра Тупицького у скоєнні кримінального правопорушення.
Джерело: Станіслав Шевчук в ефірі "Нині вже" на hromadske
Пряма мова: "Охорона сказала, що Тупицький, є такий голова, він сказав, щоб мене не пускали загалом у приміщення.
Я зафіксував цей факт і сьогодні ж звернувся у ДБР із заявою на пана Тупицького про скоєння кримінального правопорушення, невиконання судового рішення…
Я сподівався на своїх колег, що отримавши це рішення будуть якісь змістовні кроки щодо його виконання. Замість того, я так бачу, що цього немає, іде затягування процесу…
...Не міг уявити, що Конституційний суд не виконує рішень своїх колег, інших суддів".
Цьому передувало: Конституційний суд 15 жовтня провів спеціальне пленарне засідання, де розглядав заяву Станіслава Шевчука про поновлення на посаді судді та голови Конституційного суду, але у засіданні оголосили перерву.
16 жовтня Шевчук звернувся в КС з усною вимогою допустити його до робочого місця.
Суд роз’яснив Шевчуку, що станом на час його прибуття до будівлі суду рішення Окружного адмінсуду, завірене гербовою печаткою як цього вимагає чинне законодавство, відсутнє.
В КС також підкреслили, що надана Шевчуком копія скороченого судового рішення не завірена належним чином.
Передісторія:
- 14 травня судді Конституційного суду проголосували за звільнення судді Станіслава Шевчука на підставі висновків постійної комісії з питань регламенту та етики. Звільнення Шевчука підтримали 12 із 18-ти суддів.
- Шевчук назвав рішення суддів "переворотом" в інтересах Петра Порошенка.
- 14 травня новою головою КС обрали Наталію Шапталу. 17 вересня, після закінчення у Шаптали повноважень судді КС, судді обрали головою суду Олександра Тупицького.
- 11 жовтня суддя Окружного адмінсуду Києва Андрій Федорчук ухвалив поновити Шевчука на посаді.
Знати більше: Моє звільнення нагадує рейдерське захоплення на початку 90-х – Станіслав Шевчук