Жеваго оголосили ще одну підозру
Детективи Національного антикорупційного бюро за погодження антикорупційних прокурорів повідомили про підозру у внесенні недостовірних відомостей до декларації колишньому народному депутату Костянтину Жеваго.
Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура, "Українська правда".
Дослівно: "У п'ятницю за погодження прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру колишньому народному депутату України 8 скликання у внесенні недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто у вчиненні злочину, передбаченного ст. 366-1 Кримінального кодексу".
Деталі: Прокуратура традиційно не повідомляє ім’я підозрюваного, але за даними УП, це – Жеваго.
Правоохоронці зазначають, що встановили, що колишній нардеп не задекларував факт наявності у нього фінансових зобов’язань.
Так, у 2015- 2016 роках ексдепутат не вніс у декларацію понад 10 млн гривень, а у 2017 році - понад 9 млн гривень.
Зазначається, що розслідування наведених фактів детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснюють з 2017 року.
Що передувало: 9 жовтня директор Державного бюро розслідувань Роман Труба на брифінгу у Києві повідомив, що колишнього народного депутата Костянтина Жеваго оголосили в розшук по Україні і планують оголосити у міжнародний розшук за провадженням, яке розслідує ДБР.
Передісторія:
- Костянтин Жеваго був депутатом Верховної Ради 3-8 скликань, зокрема від "Блоку Юлії Тимошенко" (у 5-6 скликаннях) та як самовисуванець. У 2019 році балотувався до парламенту в Горішніх Плавнях (150-й округ), але програв "слузі народу" Олексію Мовчану.
- Жеваго є виконавчим директором Ferrexpo і бенефіціаром банку "Фінанси та Кредит".
- Його підозрюють у причетності до схеми з розтрати та легалізації 2,5 мільярдів гривень банку "Фінанси та Кредит".
- 27 вересня Держбюро розслідувань заочно вручило підозру Жеваго, бо він не прийшов на допит.
- За даними ДБР, офшорна компанія у 2007-2014 роках відкрила кредитні лінії в іноземних банках, а банк "Фінанси та кредит" поручився за неї перед іноземними банками заставою в понад 113 млн доларів. У 2015 році іноземні банки стягнули з рахунків "Фінанси та кредит" ці гроші. Заставу вони списали одразу після того, як банк "Фінанси та кредит" оголосили неплатоспроможним.