Два люстровані прокурори повернули посади через суд
Окружний адміністративний суд Києва повернув посади заступнику прокурора Харківщини Дмитру Кавуну та старшому прокурору Головного управління нагляду Олегу Кіперу.
Джерело: рішення Окружного адмінсуду у справах про поновлення на посаді Кавуна і Кіпера
Деталі: Суд задовольнив позови 11 вересня.
Пояснив рішення тим, що люстрація посадовців була безпідставною, а їхня причетність до узурпації влади президентом-утікачем Віктором Януковичем не встановлена.
Суд зобов'язав Генпрокуратуру виключити обох з реєстру люстрованих осіб Міністерства Юстиції.
Судді Окружного адмінсуду також зобов’язали Генпрокуратуру виплатити за вимушений прогул Кавуну 951 тисячу гривень, Кіперу – 805 тисяч гривень.
Що було раніше: 29 серпня і 5 вересня суд повернувся до розгляду справ про поновлення на посадах Кіпера і Кавуна.
Судді відклали розгляд цих справ восени 2014 року.
2 вересня в МВС повідомили, що призначили Кавуна "радником міністра внутрішніх справ (на громадських засадах)". Сфера його діяльності - координація роботи підрозділів міністерства в Харківській області.
Нагадаємо:
- Олег Кіпер – екс-заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ часів Віктора Януковича. На цю посаду Кіпера призначав тодішній генпрокурор Віктор Пшонка.
- У липні журналісти-розслідувачі програми "Схеми" повідомляли, що заступник генпрокурора Сергій Кізь їздить на BMW X5 2010 року, власником якої є Олег Кіпер.
- Кавун був заступником прокурора Харківської області протягом 2012-2014 років.
- Голова Офісу президента Андрій Богдан потрапляє під обмеження люстраційного закону.
- Між першим і другом туром виборів президента журналісти програми "Схеми" повідомляли, що 13 березня Богдан зустрічався з тодішнім головою Конституційного Суду Станіславом Шевчуком. У той час КС розглядав конституційність закону "Про очищення влади".
- Сам Богдан вважає, що "абсолютно несправедливо" потрапив під закон про люстрацію.
Читайте також: Конституційний Суд і закон про люстрацію: відсутність реформування і сумні наслідки