Омбудсмен Росії прокоментувала можливість обміну Вишинського на українських моряків
Уповноважена з прав людини Росії Тетяна Москалькова 15 липня приїхала на суд у справі керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського і прокоментувала його можливий обмін на 24 українських моряків, заарештованих у Москві.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
"Президент Російської Федерації Володимир Володимирович Путін – проти таких підходів, коли про людей говорять як про обмінний фонд. І сам Кирило Вишинський каже, що він не згоден на жодні обміни, і добиватиметься виправдувального вироку", – заявила Москалькова.
Вона додала, що потрібно шукати інші "правові та моральні механізми", завдяки яким "люди повернуться додому, до родин".
За словами омбудсмена, раніше Росія направляла Україні ноту про те, що моряків можуть відпустити з-під варти, якщо вони гарантовано продовжать брати участь в попередньому і судовому слідстві в Москві.
"Наша сторона направила конкретну ноту українській стороні. Вона не була підтримана через те, що, мабуть, є неузгодженість в діях. Дуже хочеться, щоб ця координація дій органів була налагоджена для конструктивного діалогу", – сказала Москалькова.
Вона також заявила, що прийшла на суд до Вишинського, щоб його підтримати і передати головуючій судді офіційну заяву про зміну запобіжного заходу на такий, що непов'язаний з триманням під вартою. Проте Москалькова не змогла цього зробити, оскільки засідання було перенесено.
Читайте також:
Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів
Моряки "в обмін" на ПАРЄ: що ховається за публічним конфліктом Зеленського та Клімкіна
Нагадуємо:
- Москалькова прилетіла до Києва на суд підозрюваного у зраді керівника "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського.
- Вона обговорила з уповноваженою Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою питання обміну утримуваними українцями й росіянами. За словами російської чиновниці, ця зустріч – у фарватері діалогу між президентами.
- 25 листопада 2018 року у Керченській протоці російські військові обстріляли і захопили українські катери "Бердянськ" та "Нікополь", а також буксир "Яни Капу" з екіпажами, які прямували з Одеси до Маріуполя.
- 9 липня слідче управління ФСБ РФ пред'явило звинувачення в остаточній редакції всім 24-м військовополоненим українським морякам.
- 11 липня Зеленський вперше провів телефонні переговори з Путіним.
- 15 липня заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін сказав, що Росія обговорює з Україною питання обміну затриманих у районі Керченської протоки українських моряків.