Адвокат Трампа назвав Лещенка серед тих, через кого не поїхав в Україну

Субота, 11 травня 2019, 19:36
Адвокат Трампа назвав Лещенка серед тих, через кого не поїхав в Україну

Персональний адвокат президента США Рудольф Джуліані, який скасував візит до України, назвав нардепа Сергія Лещенка людиною, яка була засуджена за допомогу демократам під час виборів у США 2016 року.

Це можна почути у відео-версії інтерв'ю Джуліані американському телеканалу Fox News.

"Я не поїду (до України – ред.), тому що вважаю, що я б опинився в середовищі людей, які є ворогами президента, а в деяких випадках і ворогами Сполучених Штатів, і в одному випадку вже засудженої особи, яка була залучена до допомоги демократам на виборах 2016 року. Я назву її ім'я. Це людина на прізвище Лещенко. Він оприлюднив "чорну книгу", - сказав адвокат.

Разом з тим, Сергій Лещенко у своєму блозі на "Українській правді" заявив, що генпрокурор України Юрій Луценко дезінформував Джуліані, щоб залишитися на своїй посаді.

"На жаль, адвокат президента Трампа став мішенню для маніпуляцій та брехні з боку генпрокурора Юрія Луценка", - пише він.

"Луценко систематично дезінформує Джуліані з метою збереження своєї посади генпрокурора. Наприклад, Луценко бреше в своїх твердженнях, що "чорна бухгалтерія" Партії регіонів є сфальшована. Навпаки, експертиза та допити фігурантів цього документу підтвердили його правдивість", - зазначає Лещенко, додаючи, що у США правдивість "чорної бухгалтерії" була доведена вироком по справі Пола Манафорта.

Також дезінформацією з боку Луценка нардеп називає те, що в Україні його було засуджено за втручання в американські вибори.

"А насправді було срежисоване Банковою рішення Окружного адміністративного (не кримінального!) суду Києва за позовом корупціонера Розенблата. І це рішення не вступило в законну силу. До речі, на понеділок призначена апеляція за цим позовом", - зазначив Лещенко.

Також, за його словами, Луценко "придумав" історію про те, що екс-віце-президента США Байден в інтересах свого сина тиснув на Генпрокуратуру України з метою закрити справу проти екс-міністра екології Миколи Злочевського та його газової компанії "Бурізма".

"Думаю, Джуліані зрозумив, що Луценко систематично вводив його в оману та скасував свою поїздку", - вважає депутат.

Нагадаємо:

  • 10 травня персональний адвокат американського лідера Рудольф Джуліані заявив, що планує їхати в Україну, щоб умовити новообраного президента країни Володимира Зеленського не припиняти розслідування справ, в яких зацікавлений Дональд Трамп. Він також збирався розповісти Зеленському, що знає про людей з його оточення.
  • Пізніше Джуліані скасував візит, заявивши, що він би опинився у "середовищі людей, які є ворогами президента, а в деяких випадках і ворогами Сполучених Штатів".
  • 31 травня 2016 року народний депутат Сергій Лещенко оприлюднив дані, що свідчать про виділення Партією регіонів великих сум на діяльність партії "Наша Україна" і Комуністичної партії, а також для роботи Центральної виборчої комісії в 2012 році.
  • У документах також був американський лобіст і політтехнолог Пол Манафорт, який був вимушений піти з передвиборчого штабу кандидата в президенти США Дональда Трампа через скандал з "чорною бухгалтерією".
  • У жовтні 2017 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкривпровадження у справі за позовом народного депутата Борислава Розенблата до директора НАБУ Артема Ситника та до народного депутата від БПП Сергія Лещенка.
  • Він звинувачував їх у розповсюдженні матеріалів справи для впливу на вибори президента США.
  • У грудні 2018 року Окружний адмінсуд Києва визнав протиправними дії Ситника і Лещенка щодо розголошення інформації щодо Пола Манафорта.
  • 13 березня американський суд засудив колишнього політтехнолога Партії регіонів і керівника виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта ще до 3,5 років за скоєння ним низки злочинів – відмивання грошей, перешкоджання правосуддю, неповідомлення про лобістську роботу, яка принесла йому десятки мільйонів доларів протягом більш, ніж десяти років.
  • 7 березня суд у США дав Полу Манафорту 3,9 років в'язниці за шахрайство. Відповідно, в цілому, після вироків двох судів Манафорт отримав 7,5 років в'язниці.
  • Водночас, НАБУ раніше розслідувало так звану бурштинову справу, де обвинуваченим був, зокрема, Розенблат.
  • 8 жовтня 2018 року цю справу направили до суду.
  • Антикорупційні органи вважають, що Розенблат і депутат від "Народного фронту" Максим Поляков вимагали хабар від компанії-нерезидентаза видобуток бурштину в Україні.
  • Зокрема Розенблата звинувачують у тому, що він отримав 200 тисяч доларів за вплив на рішення чиновників Держслужби геології і надр та місцевої влади про надання ТОВ "Укртехдобич" спецдозволів на користування надрами.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: