Філарет вважає, що УПЦ КП досі існує. Мінкульт каже, що ні
Міністерство культури заявляє, що Українська православна церква Київського патріархату припинила існування й увійшла до Православної церкви України.
Про це йдеться в заяві міністерства у відповідь на заяви почесного патріарха ПЦУ Філарета про те, що УПЦ КП досі існує.
"Постановою Помісного собору колишньої Української православної церкви Київського патріархату, яку було прийнято 15.12.2018 року, напередодні Всеукраїнського православного Об’єднавчого собору, діяльність такого релігійного об’єднання як Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) було припинено шляхом об’єднання та приєднання до утвореної Православної церкви України", - заявили в Мінкульті.
Там додали, що на підставі згаданого рішення Помісного собору міністерством було визнано такими, що втратили чинність, накази про реєстрацію статуту УПЦ КП.
"У зв’язку з викладеним вище Міністерство культури України зазначає, що заяви про нібито відновлення діяльності в Україні такого релігійного об’єднання як УПЦ КП є такими, що не відповідають дійсності", - йдеться в заяві.
9 травня в інтерв'ю ТСН Філарет заявив, що УПЦ КП не ліквідована.
"Справа в тому, що Київський патріархат не ліквідований. Це хочуть подати, що він ліквідований. Ліквідувати Київський патріархат може той, хто його створив", - сказав він.
Крім того, за даними ЗМІ, патріарх Філарет направив майже всім єпископам ПЦУ запрошення на зустріч на бланках неіснуючого Київського патріархату.
Епіфаній повідомив ТСН, що його на цю зустріч не запрошували.
Після цього на сайті колишньої УПЦ КП опублікували різке звернення Філарета до Епіфанія та запрошення його на святкування пам’яті святого священномученика Макарія, також на бланку Київського патріархату.
"До мене дійшла інформація із засобів масової інформації, що Ви висловили незадоволення тим, що я не запросив Вас на святкування пам’яті святого священномученика Макарія, митрополита Київського. Причина полягає в тому, що Ви, після обрання Вас Предстоятелем УПЦ, жодного разу зі мною не звершували Божественну літургію - протягом п’яти місяців. У мене виникла думка, може вона помилкова, що Ви вважаєте приниженням для себе служити з Патріархом Філаретом?", - йдеться у зверненні.
Читайте також: Митрополит Київський Епіфаній. Як в Україні з'явилася автокефальна Церква
Нагадаємо:
- 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися у єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ.
- 5 січня 2019 року у Стамбулі було підписано Томос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.