У кожного п'ятого росіянина замість каналізації – вигрібна яма
Близько 22,6% населення Росії не має доступу до централізованої каналізації, більшість користується вигрібними ямами.
Про це йдеться в дослідженні Росстату про умови життя в Росії за 2018 рік, пише російське видання РБК.
Відзначається, що 16,8% громадян РФ користуються системою труб у вигрібні ями, а у 5,8% населення система каналізації відсутня.
"Централізована каналізація відсутня у 66,5% росіян, що проживають в сільській місцевості. У тому числі 48,1% сімей в селах користуються вигрібними ямами, а 18,4% не мають каналізації взагалі", - йдеться в дослідженні.
У містах, де росіяни в основному проживають в багатоквартирних будинках, 9% городян повідомили, що не мають доступу до каналізації.
Серед багатодітних сімей 40,9% не підключені до системи каналізації: 29,7% використовують вигрібні ями, у 11,2% відсутня каналізація.
Відзначається, що це найвища частка відсутності доступу до центральної каналізації серед усіх соціальних груп.
Однак в ЗМІ стверджують, що ситуація в порівнянні з дослідженням Росстату в 2016 році покращилася. Так, в 2016 році каналізація була відсутня у 23,6% населення.
Крім того, близько 12,6% росіян повідомили, що не мають туалету в своїй квартирі або будинку, в якому живуть, а користуються санвузлами загального користування або мають туалет в окремій будові.
Зокрема, туалети в окремій будові або дворової будівлі мають 38,2% сільських жителів РФ і 4,7% міських.
Серед багатодітних сімей 28,8% не мають туалету в квартирі або будинку.
Дослідження проводилося з 15 по 29 вересня 2018 року в усіх регіонах Росії з охопленням 60 тис. домогосподарств на основі особистого опитування. Підсумки дослідження опубліковані 1 квітня.