Порошенко: Нам потрібна високоточна ракетна зброя
Україна втратила деякі обмеження щодо дальності польоту ракет і тепер має намір розвивати високоточну ракетну зброю.
Про це президент України Петро Порошенко заявив 9 березня в ході виступу на раді регіонального розвитку в Черкаській області, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Нас більше не пов'язують жодні обмеження ні по дальності польоту наших ракет, ні по їх потужності - нехай ворог про це теж знає. Нам потрібна високоточна ракетна зброя і повторювати помилки Будапештського меморандуму ми більше не маємо наміру", - заявив Порошенко.
Він додав, що високоточна ракетна зброя підвищеного радіусу дії здатна вражати цілі далеко в тилу ворога, який окупував українську державу.
"Це зробить агресора стриманіше, а нашу оборону - надійніше", - додав Порошенко.
При цьому він нагадав, що Росія призупинила участь у договорі про ракети малої та середньої дальності (ДРСМД), а США вийшли з нього.
"Ми теж позбулися певних обмежень і зобов'язань, яких дотримувалися раніше", - додав він.
Читайте також:
Ракети без обмежень: які наслідки для України матиме вихід США з ядерної угоди з РФ
Нагадаємо:
- США вимагали, щоб Росія знищила усі ракети, які порушують Договір про ліквідацію ракет малої та середньої дальності (ДРСМД), а також пускові установки і пов'язані з ними обладнання.
- У грудні США дали РФ 60 днів на повернення до виконання договору ДРСМД.
- 1 лютого після закінчення цього терміну США заявили, що виходять з історичного договору про контроль над ядерними озброєннями епохи холодної війни через те, що Росія роками порушувала домовленості.
- Якщо Росія не повернеться до виконання умов угоди, процес виходу завершиться через 6 місяців.
- Президент РФ Володимир Путін пообіцяв США "дзеркальну відповідь", а згодом підписав указ про припинення виконання Договору.
- У Міноборони РФ заявили про плани розробки нових типів ракет у найближчі два роки.
- В МЗС України заявили, що Україна залишає за собою право створювати збройні системи, необхідні для забезпечення своєї обороноздатності, у тому числі відповідне ракетне озброєння.
- Глава МЗС Павло Клімкін зазначив, що Україна буде змушена відповідати на нові виклики своєї безпеки і має використовувати все, щоб себе захистити в умовах, коли Договір про ліквідацію ракет малої та середньої дальності не діє.