Майже вся Венесуела залишилася без електрики

П'ятниця, 8 березня 2019, 05:45

У Венесуелі без світла залишилися 23 з 25 штатів країни, а також столиця Венесуели - Каракас.

Про це пише DW.

Через аварію на найбільшій гідроелектростанції країни широкомасштабне відключення електрики сталося ввечері у четвер, 7 березня.

Припинив роботу венесуельський міжнародний аеропорт Майкетія, знеструмлені кілька ліній метро. У столиці Венесуели також спостерігаються перебої з мобільним зв'язком.

Національна електрична компанія Венесуели (Corpoelec) заявила, що причиною перебоїв з подачею електрики стала диверсія на найбільшій гідроелектростанції країни "Ель-Гурі".

"Це частина електричної війни проти держави", - заявили в компанії.

Президент Венесуели Ніколас Мадуро в четвер звинуватив "американський імперіалізм" в причетності до перебоїв з електропостачанням в країні.

"Електрична війна, оголошена та очолювана американським імперіалізмом проти нашого народу, буде переможена", - написав Мадуро в своєму Twitter.

Міністр енергетики Луїс Мот Домінгес пообіцяв, що проблеми з електрикою усунуть протягом трьох годин, проте його оптимізм виявився невиправданим.

Тим часом жителі декількох районів Каракаса в четвер увечері вийшли на вулиці, вимагаючи від влади відновити електропостачання.

Аварії в сфері електроенергетики трапляються в Венесуелі все частіше. Влада традиційно бачить в них підступи імперіалізму.

Однак представники національної Федерації працівників сфери електропостачання Венесуели неодноразово заявляли, що аварії в профільній сфері пов'язані зі зносом обладнання та нестачею ресурсів для виконання профілактичного обслуговування мереж і підстанцій.

Держсекретар США Майк Помпео прокоментував звинувачення режиму Мадуро в twitter.

"Відключення електрики і розорення, від якого страждають звичайні венесуельці, не через США. Чи не через Колумбію. Не через Еквадор або Бразилію, Європу або кого-небудь ще. Дефіцит електроенергії і голод є результатом некомпетентності режиму Мадуро", - написав він.

Нагадаємо:

  • У січні кілька країн на чолі зі Сполученими Штатами визнали тимчасовим президентом країни Хуана Гуайдо, президента Національних зборів Венесуели.
  • У відповідь Мадуро, якого США оголосили нелегітимним, заявив, що розриває дипломатичні відносини зі Сполученими Штатами, і наказав американським дипломатам залишити країну протягом 72 годин. Він також наказав венесуельським дипломатам залишити США.
  • Пізніше міністерство закордонних справ Венесуели опублікувало заяву про припинення цих видворень і запропонувало провести переговори зі США.
  • Європейський парламент визнав Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели відповідно до Конституції країни.
  • ЄС закликав якомога швидше провести дострокові вибори у Венесуелі, в іншому випадку пообіцяв визнати лідера опозиції в якості керівника країни.
  • Мадуро категорично відхилив заклик європейських країн призначити дострокові вибори президента, після того, як лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим лідером країни.
  • Мадуро заявив, що не виключає, що в результаті політичної кризи в Венесуелі спалахне громадянська війна.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: