У ГПУ заперечують зв'язок вбитого ювеліра і справи "діамантових прокурорів"
Генеральна прокуратура заявляє, що вбитий у вівторок власник ювелірного заводу Сергій Кисельов не був причетним до справи "діамантових прокурорів".
Про це в коментарі "Українській правді" повідомив речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко.
"Громадянин Кисельов, якого було вбито у Києві, взагалі не має процесуального статусу у кримінальному провадженні, яке розглядається у суді", - заявив спікер.
"Він не був свідком, потерпілим або заявником, тому заява представника колишнього керівництва ГПУ стосовно статусу загиблого є неправдивою", - розповів Лисенко, коментуючи заяву екс-заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе.
Сакварелідзе писав, що Кисельов упізнав свої діаманти в справі "діамантових прокурорів" Володимира Шапакіна і Олександра Корнійця та був свідком у справі.
Також він розповів, що справа "діамантових прокурорів" є розгалуженою і Кисельов фігурував у третьому епізоді.
За його словами, перша справа стосується хабарів, друга – спроба віджиму сміттєвого бізнесу, а третя – заяви Кисельова, який повідомив до прокуратури, що впізнав свої втрачені діаманти серед майна Корнійця.
Крім того екс-заступник генпрокурора Віталій Касько в коментарі УП розповів, що Кисельов є потерпілим у справі "діамантових прокурорів".
"У 2010 році в Кисельова правоохоронці провели обшуки і вилучили дорогоцінності. Згодом ці догороцінності "загубилися", – сказав він.
Касько також розповів, що бізнесмен упізнав свої діаманти у прокурора Корнійця і з цього приводу давав свідчення у прокуратурі.
Нагадаємо:
- 5 березня поліція Києва повідомила, що в Дніпровському районі столиці виявила тіло чоловіка з вогнепальним пораненням голови.
- Справа "діамантових прокурорів" стосується першого заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, яких затримали у липні 2015 року за підозрою в отриманні 3 млн гривень хабара.
- В результаті обшуку у них вдома і на роботі були вилучені гроші на загальну суму близько 500 тисяч доларів, а також коштовності та зброю.
- У лютому 2017 року колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак заявляв, що в СБУ зачистили всіх, хто займався "діамантовими прокурорами".