У Мінську головреда TUT.BY покарали кількатисячним штрафом
Суд Заводського району Мінська визнав головного редактора білоруського видання TUT.BY Марину Золотову винною в бездіяльності посадової особи у справі про незаконний доступ до платних матеріалів держінформагентства БелТА.
Зотову засудили до штрафу в розмірі 7650 рублів, повідомляє TUT.BY.
До вступу вироку в законну силу залишається в силі підписка про невиїзд.
Суддя Олександр Петраш також постановив стягнути з Золотової 6 тисяч рублів на користь БелТА за послуги адвокатів. Всього ж головний редактор повинна заплатити більше п'яти з половиною тисяч євро.
За рішенням суду, журналістам TUT.BY будуть повернуті вилучені телефони і диски.
Сама Золотова так прокоментувала вирок:
"Я поки що не визначилася: чи буду оскаржувати. Ви знаєте, що статистика щодо виправдальних вироків 0,2%, тому, чесно кажучи, на такий вирок не розраховувала і не очікувала".
Главред зазначила, що її порадувало, що вирок виявився м'якшим, ніж просив прокурор.
"Поки хочеться відпочити. Дякую журналістам, що стежили, і спасибі моїм рідним", - після цих слів в очах Золотової з'явилися сльози.
У дебатах сторін прокурор Юлія Харчейкіна попросила визнати головного редактора TUT.BY винною в бездіяльності посадової особи і оштрафувати на 25,5 тисячі рублів (близько 10 тисяч євро). Золотова заявляла, що в її діях немає складу злочину.
Нагадаємо:
- 7 серпня 2018 року Марину Золотову затримали разом з іншими журналістами. Їх підозрювали в перегляді даних державного інформагентства БелТА за закритою платною підпискою.
- Дві доби головний редактор провела в ізоляторі тимчасового утримання на Окрестіна. Журналістів і редакцію підтримали Євросоюз, Рада Європи, США, а також міжнародні правозахисні організації.
- Спочатку головного редактора TUT.BY підозрювали відразу за двома статтями Кримінального кодексу: ч. 2 ст. 349 (Несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, вчинений з особистого інтересу, що спричинило заподіяння істотної шкоди) і ч. 2 ст. 425 КК (Бездіяльність посадової особи). Але звинувачення було пред'явлено за останньою.
- Золотова єдина з 15 журналістів і редакторів кількох ЗМІ, що проходили у справі, чия справа дійшла до суду і щодо кого слідство не припинило кримінальне переслідування.
- Зазначалося, що цей процес є унікальним: вперше в історії сучасної Білорусі судили головного редактора ЗМІ за звинуваченням у посадовому злочині.