ЄС запропонував Україні допомогу у підготовці закону про незаконне збагачення

Вівторок, 26 березня 2019, 10:50

Глава представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що Європейський Союз запропонував комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності експертну допомогу для підготовки законопроектів про незаконне збагачення.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми запропонували комітету Верховної Ради своїх експертів, щоб відповідний законопроект був підготовлений і рішення було знайдено", - сказав він.

Посол також висловив сподівання на те, що співпраця з ЄС по лінії макрофінансової допомоги не постраждає.

Читайте також: Закриття 65 справ НАБУ і втрата траншу МВФ: наслідки рішення Конституційного суду

Більше про Конституційний суд читайте: Хто намагається встановити контроль над Конституцією

Нагадаємо:

  • Голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін заявив, що отримав листа від послів США та ЄС, а також від представництва МВФ з проханням відкласти розгляд усіх законопроектів про незаконне збагачення.
  • 13 березня народний депутат Мустафа Найєм заявив, що парламентський комітет з питань забезпечення правоохоронних органів відмовився розглядати законопроекти про відновлення відповідальності за незаконне збагачення.
  • Раніше у Верховній Раді було зареєстровано 8 законопроектів про впровадження покарання для чиновників за незаконне збагачення. Пізніше Юлія Тимошенко свій законопроект відкликала.  
  • 26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників занезаконне збагачення.
  • Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків.
  • Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.
  • Підозри за цією статтею повідомили екс-виконувачу обов'язків голови Державної фіскальної служби Мирославу Продану, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-чиновнику Генпрокуратури Дмитру Сусу, екс-військовому прокурору сил АТО Костянтину Кулику.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: