Очільник САП допускає, що Ситник знав про пособництво НАБУ у корупційних схемах в ОПК
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що не може отримати від НАБУ матеріали про корупцію в оборонному комплексі, та допустив, що директор Бюро Артем Ситник знав про участь його підлеглих у незаконних схемах.
Про це він сказав в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1", передає "Інтерфакс-Україна".
Холодницький визнав, що справа, у якому фігурувало ТОВ "Оптимумспецдеталь", стало "провалом у процесуальному керівництві".
За його словами, прокурори САП не знали про існування 87 сторінок листування фігурантів оборонного скандалу.
"Де далі ці матеріали загубилися в стінах НАБУ (після того, як військова прокуратура передала їх в Бюро - ред.) - я не знаю. Ми не можемо проконтролювати, коли матеріали фізично ховають від прокурорів", - сказав він.
"Сьогодні вже пішла дев'ята доба, як я не можу домогтися від керівництва НАБУ інформації, де ці матеріали.
Відповідаючи на питання, чи міг знати директор НАБУ Ситник про те, що його співробітники покривають незаконні схеми в оборонному комплексі, Холодницький сказав: "Це моя думка, яка повинна бути перевірена ДБР. Я вважаю, що знав".
На питання ведучої, чи може САП до виборів сказати, чи міг бути причетний президент України Петро Порошенко до незаконних схем в ОПК, Холодницький відповів: "Я зможу сказати це до виборів у разі, якщо у мене будуть всі належні докази".
Читайте також:
Розслідувач Леся Іванова про кейс Гладковського: У нас не було мети робити щось "під вибори"
Молодший партнер президента: що відомо про бізнес Олега Гладковського
Нагадаємо:
- 25 лютого видання "Bihus.info" оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. У розслідуванні фігурував син заступника секретаря РНБО Ігор Гладковський.
- За даними журналістів, 22-річний Гладковський-молодший разом із партнерами організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки, за які держпідприємства переплачували у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво "Укроборонпрому" знало про оборудки і давало на них згоду.
- В "Укроборонпромі" заявили, що вважають некоректним оцінювати розслідування про корупційні схеми за участі оточення президента України і звинуватили журналістів у маніпуляції. Разом з тим концерн відсторонивдиректорів двох своїх підприємств у зв’язку з розслідуванням про розкрадання.
- У свою чергу в НАБУ заявили, що вже займалися деякими фактами корупції в оборонній сфері, які викладено у розслідуванні ЗМІ.
- 27 лютого генпрокурор Юрій Луценко підтвердив, що частину деталей для військової техніки Україна отримує контрабандою з Російської Федерації.
- Олег Гладковський заявив, що справа, в якій фігурує його син Ігор, "штучно скомпільована з брехливих провокаційних фактів" і її намагаються використовувати у виборчій кампанії".
- 4 березня Порошенко звільнив Гладковського з РНБО.
- Згодом видання "Bihus.info" заявило, що усі слідчі органи, включно з НАБУ, "зливали" справи по Гладковському за хабарі.
- Олег Гладковський разом із Ігорем Кононенко є найближчими партнерами президента і керують бізнесом Порошенка після його обрання.
- 12 березня у НАБУ заявили, що звинувачення у пособництві корупційним схемам безпідставні.
- 14 березня Національне антикорупційне бюро заявило, що відсторонило від виконання посадових обов’язків двох детективів, які згадані у розслідуванні "Bihus.info" про розкрадання в "Укроборонпромі". Як повідомив Ситник в інтерв’ю BBC News Україна, йдеться про Олега Борисенка та Дмитра Литвиненка.