США вже планують тести ракет середньої дальності
Середа, 13 березня 2019, 23:51
У серпні Сполучені Штати мають намір випробувати крилату ракету наземного базування з дальністю польоту близько 1000 кілометрів.
Про це заявив представник Пентагону, пише Reuters.
"Ми збираємося випробувати крилату ракету наземного базування в серпні", - сказав високопоставлений представник міністерства оборони США.
Якщо випробування пройдуть успішно, ракета може бути розгорнута приблизно через 18 місяців і буде мати дальність дії близько 1000 кілометрів.
За словами чиновника, США також сподіваються провести випробування балістичної ракети середньої дальності в листопаді. Він зазначив, що обидві ракети будуть звичайними, а не ядерними.
Читайте також:
Ракети без обмежень: які наслідки для України матиме вихід США з ядерної угоди з РФ
Нагадаємо:
- США вимагають, щоб Росія знищила усі ракети, які порушують Договір про ліквідацію ракет малої та середньої дальності (ДРСМД), а також пускові установки і пов'язане з ними обладнання.
- У грудні 2018 року США дали РФ 60 днівна повернення до виконання договору ДРСМД. Після закінчення цього терміну США призупинять свої зобов'язання за Договором.
- 1 лютого Держсекретар США Майк Помпео заявив, що США виходятьз історичного договору про контроль над ядерними озброєннями епохи холодної війни через те, що Росія роками порушувала домовленості.
- Якщо Росія не повернеться до виконання умов угоди, процес виходу завершиться через 6 місяців.
- Президент РФ Володимир Путін пообіцяв США "дзеркальну відповідь".
- Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив про плани розробки нових типів ракетних систем у найближчі два роки.
- 4 березня Путін підписав указ про припинення Російською Федерацією виконання Договору між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої дальності і меншої дальності.
- Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна буде змушена відповідати на нові виклики своєї безпеки і використовувати все, щоб захистити себе в умовах, коли Договір про ліквідацію ракет малої та середньої дальності не діє.