ГПУ поверне САП подання на нардепів Скуратовського та Дзензерського
Генеральна прокуратура поверне до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Сергія Скуратовського (Радикальна партія Олега Ляшка) і Дениса Дзензерського ("Народний фронт").
Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко, передає "Укрінформ".
"Зараз подання САП вивчаються нашим юридичним департаментом. Думаю, що вони будуть повернуті назад для доопрацювання", - сказав він.
Луценко заявляє, що у поданнях потрібно виправити деякі неточності. Крім того, за його словами, направлення подань до парламенту у час розгляду законопроекту "Про мову" означає фактичне їхнє "поховання".
"Верховна Рада збирається розглядати мовний закон, у якому є 2500 поправок. Наразі розглянуто лише 43, тому подання просто згорять. Передача подання у Верховну Раду без шансів його розгляду протягом 14 днів означає фактичне знищення цього подання. Повторно вносити подання заборонено", - зазначив Луценко.
Він пообіцяв внести подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепів Скуратовського і Дзензерського, коли парламент "матиме шанс на їх розгляд".
Нагадаємо:
- 12 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала на погодження генпрокурору Юрію Луценку подання про притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Сергія Скуратовського та Дениса Дзензерського.
- Денис Дзензерський не задекларував за 2015 та 2016 роки відомості про наявність фінансових зобов’язань у загальній сумі понад 4 млрд грн. Це – кошти, які стягуються з нього на підставі судових рішень, що набрали законної сили. Сам нардеп стверджує, що не мав їх декларувати.
- У липні 2017 року САП вже вносила на погодження генпрокурора подання про зняття недоторканності з Дзензерського, однак ГПУ його завернула.
- У липні 2018 року стало відомо, що прокурор САП закрив кримінальне провадження щодо Дзензерського.
- Пізніше суд змусив САП поновити справу.
- Сергій Скуратовський протягом двох років не декларував мальтійську компанію і яхту, яку згодом переписав на помічницю. Справу проти нього відкрили у вересні 2017 року.
- Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник на брифінгу8 лютого заявив, що до виборів не очікує позитивних розглядів стосовно справ з питань до електронних декларацій народних депутатів.