Найєм, Заліщук і Лещенко виходять з БПП
"Єврооптимісти" народні депутати БПП Мустафа Найєм і Світлана Заліщук подали заяви про вихід з фракції.
Про це вони повідомляють у себе в соцмережах, публікуючи заяви.
"Подав заяву про вихід з фракції БПП. Це - формальність. Ми вже давно по різні боки ціннісних барикад. Останні події це лише підтвердили. Я прийшов в політику після революції і навіть формально не хочу бути пов'язаний з тими, хто відкрито очолює контрреволюцію", - заявляє Найєм.
"За чотири з половиною роки я чув п'ятнадцять тисяч разів питання "чому ви в БПП?". У мене на це питання були відповіді, які, втім, мало кому здавалися переконливими. Тепер можна нікого ні в чому не переконувати. Ця сторінка перегорнута" , - резюмує Найєм.
Заліщук вказує, що не вважає за можливе залишатися у фракції БПП після скандалу з розкраданнями в оборонній сфері, в яких звинувачують оточення чинного президента Петра Порошенка.
"Не вважаю, що мандат - це квиток раба. За останні 4 роки він дав можливість боротися за важливі закони. Наприклад, закон про антикорупційний суд. Але далі нема можливості мати жодної прив‘язки до цієї абревіатури. Розкрадання солдат - це за межею", – пише нардеп.
Написала заяву про вихід з БПП.
— Svitlana Zalishchuk (@svitlanaza) 28 лютого 2019 р.
Не вважаю, що мандат - це квиток раба. За останні 4 роки він дав можливість боротися за важливі закони. Наприклад, закон про антикор. суд.
Але далі нема можливості мати жодної прив‘язки до цієї абревіатури. Розкрадання солдат - це за межею. pic.twitter.com/oQmxSL8X7h
Пізніше заяву про вихід із фракції БПП оприлюднив ще один член міжфракційного об'єднання "Європтимісти" - Сергій Лещенко.
Пізніше народні депутати уточнили, що подали заяви спікеру Андрію Парубію, в яких повідомили про добровільний вихід із фракції БПП.
Читайте також: Розслідувач Леся Іванова про кейс Гладковського: У нас не було мети робити щось "під вибори"
Молодший партнер президента: що відомо про бізнес Олега Гладковського
Війна і бізнес. Як друзі Порошенка контролюють мільярдні замовлення Укроборонпрому. Частина 1
Війна і бізнес. Укроборонпром та його золотий менеджер. Частина 2
Нагадаємо:
- У випадку виходу народних депутатів із фракції політичні сили мають право позбавляти обраних за списком депутатів їхніх мандатів із подальшим заведенням до парламенту наступних претендентів у списку.
- 25 лютого видання "Bihus.info" оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. В ньому фігурував син заступника секретаря РНБО Ігор Гладковський.
- За даними журналістів, 22-річний Гладковський-молодший разом із партнерами організував десь у 2015 році постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. Держпідприємства переплачували за товар у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво "Укроборонпрому" знало про оборудки і давало на них згоду.
- Олег Гладковський заявив про тимчасове припинення повноважень першого заступника секретаря РНБО та закликав правоохоронні органи перевірити оприлюднені у журналістському розслідуванні проекту Bihus.Info дані.
- Порошенко заявив, що вимагає у правоохоронних органів проведення термінової перевірки інформації, викладеної в розслідуванні журналістів.
- В "Укроборонпромі" звинуватили журналістів у маніпуляції. Водночас на час слідства відсторонили директорів двох своїх підприємств.