Зеленський не знає, як завтра закінчити війну - спікер штабу
Кандидат у президенти, шоумен Володимир Зеленський не має плану швидкого завершення війни на Донбасі.
Про це повідомив спікер штабу Зеленського з питань ходу передвиборної кампанії Дмитро Разумков в інтерв'ю Українським Новинам.
"Відповіді на питання, як завтра закінчити війну, у Зеленського немає. І це чесна позиція. Будь-який інший сьогодні теж не зможе відповісти", - сказав Разумков.
За його словами, "щоб закінчилася війна, має з'явитися бажання в РФ".
При цьому, як зазначив спікер штабу, кроки для врегулювання ситуації повинні включати дипломатичний, економічний, інформаційний і військовий напрямки.
"Самостійно Україна сьогодні впоратися з російською агресією не зможе, і без міжнародної підтримки нам буде дуже важко. Тому в дипломатичному напрямку повинна вибудовуватися історія з розширеним "нормандським форматом" із максимальним залученням США, Великобританії", - сказав він.
"В економіці важливо забезпечити такі умови, щоб люди зі тимчасово окупованих територій самі захотіли повернутися. В інформаційній політиці за 5 років, на жаль, не була вироблена стратегія протидії і позитивного порядку денного", - зазначив Разумков.
Він також заявив, що до НАТО і ЄС "потрібно прагнути", однак вважає політичним ходом внесення змін до Конституції щодо курсу на НАТО і ЄС.
"Ми хочемо жити за європейськими стандартами, а коли це буде, то скоріш за все, ЄС буде сам не проти нашого членства. Коли буде реальна можливість вступу, тоді потрібно буде провести референдум. Мені здається, що українці підтримають, але, коли це станеться, ми поки не розуміємо", - сказав спікер штабу.
"Те, що ми внесли зміни до Конституції, насправді не наблизило нас ні до НАТО, ні до ЄС. Це політичної хід, обман і маніпуляція перед виборами", - вважає він.
Разумков також заявив, що в програмі Зеленського записано, що єдиною державною мовою є українська.
"Також записано, що має бути нормальне і шанобливе ставлення до інших мов. А щоб розвивати українську мову потрібно йти не методами батога, а методами пряника. Потрібно виробити велику кількість стимулюючих механізмів, щоб популяризувати українську мову", - сказав він.
На думку Разумкова, сьогодні не йдеться про утиски російської мови в Україні.
"Сьогодні говорити про глобальні утиски до мови не можна. Поки у нас є анексія Криму, окуповані території на Сході, російська армія на території нашої держави, російськомовне населення в Україні захищати не треба!", - підкреслив він.