РФ оснастила флот обладнанням, яким засліплюватиме "ворогів"
Російські фрегати "Адмірал флоту Радянського Союзу Горшков" і "Адмірал флоту Касатонов" оснастили станціями візуально-оптичних перешкод "Філін".
Про це повідомляє ТАСС з посиланням на прес-службу "Роселектроніки".
Передбачається, що обладнання зможе придушувати у нічний та сутінковий час візуально-оптичні та оптико-електронні канали спостереження, а також прицілювання зброї ближнього бою, "що застосовуються проти надводних кораблів і катерів ВМФ".
"Випромінювання ... дозволяє ефективно гасити прилади нічного бачення, лазерні далекоміри інфрачервоного діапазону, системи наведення протитанкових керованих ракет. Пристрій також можна використовувати для придушення приладів нічного бачення, лазерних далекомірів інфрачервоного діапазону", - повідомили у компанії "Ростех", зазначивши, що обладнання викликає "тимчасові оборотні розлади органів зору".
В "Роселектроніці" зазначили, що на кожному зі згаданих фрегатів встановлено по два комплекти "Філіна".
Крім того аналогічне обладнання буде встановлено на два фрегати, будівництво яких ведеться на суднобудівному заводі "Північна верф".
Зазначимо, фрегат проекту 22350 "Адмірал флоту Касатонов", побудований на ПАТ "Суднобудівний завод "Північна верф" (Санкт-Петербург) вперше вийшов у море для проведення першого етапу заводських ходових випробувань 21 грудня 2018 року. Фрегат має бути переданий Військово-Морському Флоту РФ до кінця 2019 року.
Фрегат "Адмірал Флоту Радянського Союзу Горшков" також був побудований на Північній верфі і спущений на воду 29 жовтня 2010 року. Держвипробування фрегата велися з 2015 року, фрегат був переданий ВМФ Росії 28 липня 2018 року і увійшов до складу Північного флоту.
Нагадаємо,
- 9 січня до Чорного моря вперше з початку окупації Криму увійшов бойовий корабель Північного флоту РФ - ракетний протичовновий есмінець "Североморск" проекту "Фрегат". Це відбулося на тлі загострення відносин між Україною та РФ після акту російської агресії у Керченській протоці.
- Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія має небезпечну укількість кораблів у Чорному морі, що може загрожувати країнам-членам НАТО - Румунії, Болгарії та Туреччини.
- У свою чергу генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Альянс уважно моніторить ситуацію у Чорному морі і збільшує свою військову присутність в регіоні.
- 7 січня десантний корабель 6-го флоту ВМС США USS FortMcHenry (LSD 43) увійшов у Чорне море. Пізніше стало відомо, що в Чорне море планує зайти військовий корабель Нідерландів, який очолив одну з постійних груп НАТО.