Екс-нардепу виплатять 9,6 тисячі за "душевні страждання" через звинувачення в сепаратизмі
Верховний суд постановив виплатити 9,6 тисяч гривень морального збитку колишньому народному депутату від фракції Партії регіонів Володимиру Медянику за його незаконне затримання та повідомлення про підозру в сепаратизмі.
Про це свідчить ухвала ВС, оприлюднена в Єдиному реєстрі судових рішень.
Як свідчить документ, Медяник позивався до Генеральної прокуратури і Державної казначейської служби, вимагаючи виплатити йому 1 мільйон гривень морального збитку через "тривалі душевні страждання".
Зокрема позивач мотивував свою вимогу тим, що йому "внаслідок незаконних дій працівників ГПУ було завдано моральної шкоди, яка проявилась у його душевних стражданнях, у нього погіршились нормальні життєві зв'язки, ускладнились сімейні та сусідські стосунки, що негативно вплинуло на стан його здоров'я".
Водночас суд першої інстанції постановив виплатити Медянику 9 600 грн, виходячи з мінімальної заробітної плати на час ухвалення рішення, яка становила 3 200 грн.
Медяник подав апеляцію, але програв її. Водночас Держказначейство подало скаргу до Верховного суду з проханням скасувати стягнення коштів.
Тепер Верховний суд дійшов висновку, що касаційна скарга підлягає залишенню без задоволення та постановив виплатити Медянику 9,6 тисяч гривень морального збитку.
Нагадаємо:
- 7 серпня 2016 року в рамках справи екс-глави фракції Партії регіонів Олександра Єфремова затримали екс-нардепа Медяника.
- Його підозрювали у скоєнні навмисних дій з метою зміни меж території України в порушення Конституції, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків по ч.3 ст. 110 Кримінального кодексу України; в скоєнні організаційного та іншого сприяння створенню та діяльності терористичної організації "ЛНР" за ч.1 ст.258-3 КК України.
- Генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що Медяник займався посередницькою діяльністю між "ЛНР" і українською стороною.
- 8 серпня 2016 року Печерський райсуд Києва арештував Медяника.
- 24 жовтня справу проти Медяника закрили через відсутність доказів винуватості.