Чийгоз: політв'язня Балуха вивезли до Краснодару
Українського політв'язня Володимира Балуха, який перебував у СІЗО Сімферополя в анексованому Криму, вивезли у російський Краснодар.
Про це у Facebook повідомив колишній політв'язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.
"Балуха Володимира вивезли у Краснодар", - написав Чийгоз, не уточнивши, коли це відбулось.
Перед цим "Кримська правозахисна група" з посиланням на дружину Балуха Наталію повідомила, що політв'язня етапували з Сімферопольського СІЗО.
"Про це стало відомо сьогодні, 18 лютого 2019 року, після того, як його дружина Наталя Балух знову спробувала передати в СІЗО передачу для українця", - йдеться у повідомленні.
"Адвокат українського активіста з’ясовує обставини і причину етапування", - зазначають правозахисники.
Нагадуємо:
- У Сімферопольському СІЗО у дружини українського політв'язня Володимира Балуха Наталії не прийняли передачу. За словами Наталії, відмову прийняти посилку співробітники СІЗО пояснили тим, що нібито документи на Балуха досі не роздруковані.
- Політв'язня Володимира Балуха доставили в СІЗО Сімферополя з керченської колонії минулого тижня.
- 25 січня 2019 року підконтрольний Росії Керченський міський суд відмовив Балуху в умовно-достроковому звільненні.
- У жовтні 2018 року "Верховний суд Криму" переглянув вирок засудженому до 5 років колонії Балух та скоротив термін вироку на місяць: до 4 років і 11 місяців колонії зі штрафом в 10 тисяч рублів.
- 18 жовтня українця етапували в Керченську виправну колонію №2. У зв'язку з цим Балух призупинив голодування, яке тримав із 19 березня 2018 року. У Балуха після понад 200 днів голодування погіршилося здоров'я.
- ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок.
- Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію: через прапор України, який майорів на подвір'ї його дому.
- Правозахисний центр "Меморіал" визнав Володимира Балуха політичним в'язнем. На думку правозахисників, приводом для переслідування активіста могла стати встановлена ним на власному домі табличка "Вулиця Героїв Небесної сотні, 18".