Мальдіви Гонтаревої, весілля сина Луценка: САП і НАБУ закрили низку гучних справ
У грудні 2018 – січні 2019 Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро закрили до 30 справ за відсутністю складу злочину, серед них і низку резонансних.
Про це, з посиланням на джерела в антикорупційних відомствах, йдеться у матеріалі "Української правди" Під мантією Понтія Пілата: в які ігри грають НАБУ і САП перед виборами.
У деяких закритих справах фігурували топові політики.
Наприклад справа про відпочинок у 2016 екс-голови НБУ Валерії Гонтаревої на Мальдівах з родиною. Її порушили в серпні 2017 за заявою нардепа Віталія Купрія. Через рік, у липні 2018, закрили.
Детективи встановили витрату Гонтаревої на відпочинок у розмірі майже 250 тисяч гривень, але це значно менше, ніж 250 прожиткових мінімумів, необхідних для кримінальної відповідальності за ст. 366-1 ККУ (декларування недостовірної інформації). Втім, Купрій не заспокоївся і у серпні 2018 оскаржив рішення НАБУ. Справу знову відкрили. А 19 грудня повторно закрили.
Мова також іде про справу про використання службового авто ГПУ при розвезенні гостей з весілля сина генпрокурора Юрія Луценка 15 вересня 2017 року.
Справу порушено у квітні 2018 за заявою екс-заступника генпрокурора Рената Кузьміна, який у 2011-2012 доклав чимало зусиль, щоб посадити чинного генпрокурора. 28 грудня 2018 її закрили за відсутністю складу злочину.
Закрита також справа про розмитнення автомобіля Мерседес для дружини Володимира Гройсмана.
У червні 2018 року СБУ направила в Житомирську митницю лист за підписом першого заступника голови відомства Павла Демчини з проханням надати інформацію про автомобіль Mercedes GLE 350D, який в 2017 році придбала дружина прем'єра – Олена Гройсман.
Заниження митних платежів для дружини Гройсмана могло становити 600 тисяч гривень. Заниження ціни митники не знайшли.
Справа щодо квартири тестя нардепа Антона Геращенка. Минулого року журналісти "Наші гроші з Денисом Бігусом" з'ясували, що Антон Геращенко орендує квартиру в Києві площею 200 квадратів за гроші свого тестя Олексія Шамбура.
Все б нічого, але 62-річний тесть до 2016-го року не отримував доходу, а після 2016-го отримав близько 270-ти тисяч гривень за підприємницьку діяльність. Журналісти логічно стверджують, що він не міг сплачувати близько 3-х тисяч доларів щомісяця за оренду житла.
Але детективи НАБУ не встановили ознак злочину, оскільки не змогли перевірити доходи тестя нардепа. Той стверджує, що 3 тис доларів на місяць на оренду квартири та кошти на купівлю двох автомобілів, якими користується зять-нардеп, він заощадив у 1991-1996 роках під час роботи на ТОВ "Азов-Бюро", а також отримав у спадщину.
Так само була закрита справа про ймовірний хабар розміром 2 мільйони доларів посадовцям СБУ та адмінсуду Києва за унеможливлення арешту майна одеського аеропорту.
Як відомо, у 2011 році Одеська міськрада уклала інвестдоговір, за яким по суті дозволила приватизувати майно комунального аеропорту бізнесменам Олександру Грановському і Борису Кауфману.
Ця оборудка є одним з епізодів у справі мера міста Геннадія Труханова, чий телефон НАБУ так і не змогло зламати, щоб добути необхідні докази.
Справа щодо завідомо недостовірних даних у декларації кандидата Олександра Вілкула.
Влітку 2018 НАБУ відкрило справу щодо тепер вже кандидата у президенти через те, що в 2015-2016 роках він користувався житловим будинком площею майже 379 кв. м і двома земельними ділянками у Козині. Це майно депутату не належало, а було записане на його тещу Марію Кондратюк, яка жила в Дніпрі.
За 3 дні до Нового 2019 року НАБУ справу закрило. А минулого тижня провадження знову поновило САП.
САПівці також скаржаться, що тільки "пенделями" змусили детективів НАБУ прийти 14 лютого з обшуками в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у справі про завищення тарифів за схемою "Роттердам+", йдеться в матеріалі УП.
"А то було відчуття, що дехто ще й справу по Роттердаму+ до виборів закриє", – зауважив співрозмовник у відомстві.
Натомість їхні опоненти з НАБУ кажуть, що змушені були закрити низку справ, бо їхні матеріали "злив" керівник САП Назар Холодницький.
Детальніше про чергове загострення стосунків НАБУ і САП читайте в матеріалі УП.