Cуд визнав, що Манафорт свідомо брехав слідчим

Четвер, 14 лютого 2019, 07:28

Пол Манафорт, колишній політтехнолог Партії регіонів і колишній глава виборчого штабу Дональда Трампа, порушив умови угоди з командою спецпрокурора Роберта Мюллера і кілька разів дав слідчим завідомо неправдиві свідчення щодо ключових епізодів, які фігурують в "російському розслідуванні".

Про це йдеться у винесеній в середу постанові Емі Берман Джексон, судді округу Колумбія, пише Голос Америки.

Суддя Берман Джексон, яка очолює процес у справі Манафорта у вашингтонському суді, визнала переконливими докази фактів лжесвідчень, зроблених колишнім главою штабу Трампа. Суддя погодилася з обвинуваченням, що Манафорт навмисно збрехав як мінімум в трьох випадках, включаючи спілкування з його колишнім бізнес-партнером, російсько-українським політконсультантом Костянтином Килимником.

Конкретно, Манафорт збрехав слідчим, відповідаючи на питання про те, чи передавав він Килимнику дані соцопитувань, зроблених штабом Трампа, а також з приводу обговорення з Килимником так званого "плану мирного врегулювання в Україні".

План, зокрема, передбачав зняття санкцій проти Росії - це рішення явно було б на користь режиму Путіна. Спецпрокурор підозрює Килимника у зв'язках з російськими спецслужбами. Килимник заперечує ці звинувачення.

Суддя визнала Манафорта невинним в тому, що він навмисно збрехав, відповідаючи ще на два питання слідчих. Один з них стосувався ролі Килимника в сприянні перешкоджанню правосуддю, інший - контактів Манафорта з членами адміністрації Трампа.

Згідно з протоколами суду, опублікованими минулого тижня, команда Мюллера вважає, що ці лжесвідчення стосуються ключових моментів розслідування можливої ​​змови співробітників штабу Трампа з Кремлем. Дональд Трамп і російська влада заперечують факт змови.

Майкл Зелдін, колишній федеральний прокурор, в бесіді з Reuters висловив припущення, що Манафорт вирішив дати неправдиві свідчення в надії на подальше президентське помилування. Про це ж говорили прокурори з команди Мюллера в суді минулого тижня.

Після порушення угоди з правосуддям, Манафорту можуть винести суворий вирок в суді Вірджинії, де проходить ще один судовий процес за звинуваченнями у фінансових злочинах і відмиванні грошей.

У серпні присяжні визнали Пола Манафорта винним за декількома пунктами, включаючи несплату податків на 16 млн доларів, які він отримав за політичні консультації для уряду Віктора Януковича в Україні.

У будь-якому випадку, рішення судді майже напевно ставить хрест на можливості того, що Манафорта засудять до невеликого терміну. У разі порушення умов угоди прокуратура має право вимагати суворого вироку для обвинуваченого. За словами експертів, 69-річного Манафорта можуть засудити до 10 років позбавлення волі.

Нагадуємо:

  • Команда Мюллера виявила, що Килимник підтримував зв'язок з російською розвідкою під час президентської кампанії 2016 року. Сам Килимник це заперечує.
  • Раніше в інтерв'ю "Радіо Свобода" Килимник розповів, як працював на Пола Манафорта в Україні та США і заявив, що не пов'язаний з ГРУ РФ.
  • У розслідуванні Мюллера Килимника називають "колишнім російським розвідником", позначаючи в матеріалах справи як "Особа А" і не оприлюднюючи більше ніяких деталей.
  • Згідно з опублікованими даними, Килимник працював з Манафортом і керував його київським офісом з 2005 до 2015 рр., а також "бачив, як Манафорт працював в різних країнах". Про які конкретно країни йдеться, він не уточнив, зазначивши, що вони знаходяться "в Європі і Африці".
  • У серпні журі присяжних визнало Манафорта винним у 8 з 18 пунктів звинувачення, включаючи податкові махінації, порушення банківського законодавства і приховування рахунків в іноземних банках.