Трамп може оголосити надзвичайний стан заради стіни на кордоні з Мексикою
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість запровадження стану надзвичайного стану, для фінансування побудови стіни на кордоні між Сполученими Штатами та Мексикою.
Про це повідомляє ABC News.
Під час прес-конференції після зустрічі з демократами у Конгресі Трамп визнав, що він розгляне питання про оголошення надзвичайного стану в країні, щоб допомогти зібрати кошти для будівництва стіни.
Він не уточнив деталі такого процесу.
Посилаючись на джерела, телеканал повідомляв, що у випадку оголошення надзвичайного стану стане можливим перенаправлення коштів з бюджету міноборони США на фінансування стіни без дозволу Конгресу.
При цьому експерт з питань бюджету Тодд Гаррісон висловив сумнів, що фінансування будівництва стіни таким чином було б законним.
"Це протизаконно - використання грошей для цілей, відмінних від тих, на які вони були спрямовані, без отримання попереднього дозволу Конгресу. Я не думаю, що оголошення надзвичайної ситуації в цьому випадку могло б змінити ситуацію", - заявив він.
"Більш того, президент, швидше за все, зустріне жорсткий опір з боку яструбів міноборони зі своєї власній партії, якщо спробує використовувати мільярди доларів військового фінансування для чогось іншого, крім військових цілей", - додав він.
В Демократичній партії заявили, що "абсолютно неприйнятно" використовувати надзвичайний стан, щоб побудувати стіну, використовуючи військові засоби, і що демократи, ймовірно, будуть оскаржувати дії адміністрації в суді.
Нагадуємо:
- Американські сенатори не змогли узгодити проект бюджету країни, через що в США тимчасово призупинилася робота держустанов ("шатдаун").
- Документ не був прийнятий через розбіжності між демократами і республіканцями щодо планів президента США побудувати стіну на кордоні з Мексикою.
- Трамп вимагає виділити майже 6 мільярдів доларів на фінансування стіни, а демократи категорично відкидають цю пропозицію.
- Палата представників Конгресу США, більшість у якій мають демократи, ухвалила низку законопроектів, спрямованих на завершення "шатдауну". Водночас Палата відкинула вимогу президента Трампа про додаткове фінансування прикордонної стіни.
- Лідер Демократичної партії у Сенаті США Чак Шумер заявив, що Трамп пригрозив йому продовжити "шатдаун" на місяці або на роки.