Демократи: Мнучін зняв санкції з компаній Дерипаски через ділові відносини з його партнером

Четвер, 31 січня 2019, 06:54

Представники Демократичної партії США припускають, що глава Мінфіну Стівен Мнучін зняв санкції з трьох компаній, пов'язаних з російським мільярдером Олегом Дерипаскою, через ділові відносин з одним з партнерів олігарха.

Про це пише Bloomberg.

Член Палати представників Джекі Шпейєр, заявила 23 січня в листі Мнучіну, що вона стурбована можливими зв'язками між Мнучіном і мільярдером Леоном Блаватником, діловим партнером Дерипаски. Її побоювання підтримали сенатор Рон Віден, демократ з Орегона, і член Палати представників Елайджа Каммінгс з Меріленда, голова комітету Палати представників з нагляду і реформ.

На думку Шпейєр, рішення Мнучіна скасувати санкції щодо алюмінієвого гіганта Rusal і двох інших компаній, пов'язаних з Дерипаскою, містить конфлікт інтересів. Шпейєр процитувала повідомлення ЗМІ про те, що одна з компаній Блаватника придбала частку в кінокомпанії Мнучіна RatPac-Dune в 2017 році, після того як він очолив Мінфін.

Мнучін заперечує ці повідомлення. Він стверджує, що не продавав свою частку в RatPac-Dune Блаватнику або будь-якій з його фірм. Його частка, яку він повинен був продати за угодою з відомством урядової етики до того, як він був затверджений в якості глави Мінфіну, як стверджується, була продана "третій стороні", не пов'язаній з Блаватником.

 "Таким чином, в рішеннях, що стосуються санкцій, немає "конфлікту інтересів" і немає підстав навіть розглядати питання про відвід. Ані Блаватник, ані його агент, ані будь-яка особа, що перебуває під санкціями, не зв'язувалися з секретарем в зв'язку з виключенням Rusal зі списку ", - йдеться у відповіді Мінфіну.

Нагадуємо:

  • США скасували санкції щодо трьох компаній російського мільярдера Олега Дерипаски.
  • Йдеться, зокрема, про компанії Русал, EN+ Group Plc та АТ "ЄвроСібЕнерго". 
  • При цьому відносно самого Дерипаски санкції США продовжують діяти, а його власність залишається заблокованою.
  • У квітні 2018 р. Мінфін США наклав санкції на Олега Дерипаску та кілька компаній, в яких він є найбільшим акціонером, через злочинні дій Росії, а також злочинне минуле самого Дерипаски.
  • Санкції - найжорсткіші після анексії Криму - кілька разів переносилися, оскільки США розглядали можливість, що Дерипаска, крім іншого, більше не буде контролювати компанії.
  • У травні Дерипаска покинув раду директорів En+, найбільшого акціонера UC Rusal. Однак у Мінфіні США заявили, що це безпосередньо не є підставою для виведення компанії з-під санкцій.
  • В рамках переговорів з Вашингтоном щодо ослаблення санкцій США "Русал" та її партнер En+ вибрали директора і керівництво, не пов'язане з Дерипаскою.
  • Наприкінці грудня Мінфін США заявив про намір протягом 30 днів зняти санкції з цих трьох енергетичних компаній.
  • У січні 2019 року демократи у Сенаті підготували резолюцію, яка не підтримує вже прийняте рішення Мінфіну США зняти санкції з підприємств En+, Rusal і EuroSibEnergo, що належать Дерипасці, однак голосів за рішення, яке б заблокувало скасування санкцій, не вистачило.
  • Глави трьох комітетів, які очолюють демократи у Палаті представників США, звернулися з вимогою до Мінфіну обґрунтувати рішення про зняття санкцій з трьох компаній, пов'язаних з російським олігархом Олегом Дерипаскою.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: