Мадуро каже, що готовий до перевиборів, але тільки в парламент
Відсторонений президент Венесуели Ніколас Мадуро заявляє, що готовий до проведення позачергових виборів до парламенту.
Про це він сказав в інтерв'ю російському виданню "РИА-Новости".
"Було б дуже добре провести дещо раніше парламентські вибори, це була б дуже хороша форма політичної дискусії, гарне рішення з народним голосуванням. Я підтримав би, якби раніше були проведені вибори в Національну асамблею", - сказав Мадуро.
Разом з тим він проти президентських виборів.
"Президентські вибори відбулися менше року тому, 10 місяців тому, вони відбулися за всіма конституційними і легальними параметрам. Я завоював 68 відсотків голосів виборців. Я переміг легітимно, ми провели вибори за допомогою прозорої електронної системи, з міжнародним наглядом", - сказав Мадуро.
Вимогу частини міжнародного співтовариства провести нові президентські вибори він назвав безглуздям і шантажем.
"Це безглуздя частини країн, схиблених на політиці Дональда Трампа. Але хто вони такі, щоб вирішувати тут? Ми не приймаємо ультиматум ні від кого в світі, не приймаємо шантажу", - сказав Мадуро, додавши, що "якщо імперіалісти хочуть нових виборів, нехай почекають 2025 року".
Він також запевнив, що готовий вести діалог з опозицією.
"Уряди Мексики, Уругваю, Болівії, Росії, Ватикан, деякі європейські уряди підтримують діалог. Я готовий сісти за стіл переговорів з опозицією, щоб ми поговорили на благо Венесуели, для світу і її майбутнього", - сказав Мадуро.
Він додав, що відправляє листи урядам небайдужих країн, щоб вони підтримали діалог в Венесуелі.
Нагадуємо:
- 23 січня спікер Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни перед тисячами демонстрантів.
- Президент США Дональд Трамп підтримав його.
- Після цього президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив, що країна розриває дипломатичні відносини із США. Гуайдо ж заявив, що країна зберігає дипломатичні відносини з усіма державами.
- Євросоюз, Канада та низка інших країн висловили підтримку парламенту Венесуели на чолі з лідером опозиції Хуаном Гуайдо.
- МЗС Росії звинуватило Вашингтон у спробі "провернути в Венесуелі апробовані сценарії зміни неугодних урядів" і не виключило збройне втручання ззовні.
- Пізніше Reuters з посиланням на джерела повідомив, що на тлі протестів у Венесуелі до країни прибули російські найманці з "ЧВК Вагнер"для охорони Мадуро.
- Європейський союз закликав якомога швидше провести дострокові вибори у Венесуелі, в іншому випадку має намір визнати лідера опозиції Хуана Гуайдо в якості керівника країни.
- Глава МЗС Венесуели Хорхе Арреаса на засіданні ООН відкинув цю вимогу.
- Мадуро відхилив ультиматум ЄС щодо організації нових виборів упродовж 8 днів.
- Військовий аташе Венесуели в США Хосе Луїс Сільва заявив про визнання Хуана Гуайдо президентом країни.
- У Державному департаменті США у зв'язку із кризою у Венесуелі створили посаду спеціального представниказ питань цієї країни. Цю посаду зайняв Елліот Абрамс.
- 29 січня повідомлялося, що з московського аеропорту Внуково в столицю Венесуели вилетів літак "Боїнг 777" без пасажирів, але з двома екіпажами.
- Згодом парламент Венесуели заявив, що з країни в Москву намагалися вивезти 20 тонн золота.