Клімкін про "новий план" по Донбасу: Ті самі яйця, лише в профіль
Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що план спецпредставника ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартіна Сайдіка щодо врегулювання ситуації на Донбасі не містить принципово нових пропозицій.
Про це він сказав журналістам під час візиту в Донецьку область 29 січня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Жодного принципово нового плану немає. Пан Сайдік представив наприкінці минулого року своє бачення. Це пропозиції, над якими ще потрібно працювати", - сказав Клімкін.
Міністр додав, що "за формою, там є певний прогрес", бо в цих пропозиціях говорять про необхідність введення на Донбас миротворців, про що раніше вже говорила Україна.
"За змістом – це поки що те саме. Як кажуть: "ті самі яйця, лише в профіль", - зазначив Клімкін.
Він додав, що Україна хоче, щоб спочатку на окуповану територію Донбасу зайшли миротворці і підготували окупований Донбас до нормальних, вільних і чесних виборів.
"У цьому полягає логіка наших пропозицій. Якщо ви почитаєте цей план, то там про це не йдеться", - резюмував Клімкін.
Нагадуємо:
- Спецпредставник діючого голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі у Мінську Мартін Сайдік заявив, що існує новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, який повинен замінити Мінські домовленості.
- 16 січня міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час візиту в Сєверодонецьк Луганської області заявив, що на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську представники ОБСЄ пропонували створити спільну з ООН миротворчу місію на Донбасі.
- 10 січня діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак заявив, що ОБСЄ готова надати підтримку на місцях у разі розгортання миротворчої місії ООН на Сході України.
- Росія намагається блокувати навіть обговорення можливості впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі.
- Україна наполягає на миротворцях на усій захопленій території Донбасу, в тому числі – на кордоні з Росією.
- Також Київ проти того, щоб росіяни входили у миротворчу місію ООН, якщо її спрямують на схід України.
- Передбачається, що для того, аби зупинити війну на Донбасі, потрібен контингент у 20 тисяч військовослужбовців з країн, які не є членами НАТО, і 4 тисяч поліцейських.