В.о. генпрокурора США: Розслідування Мюллера добігає кінця
Метью Вітакер, виконуючий обов'язки генерального прокурора США, оголосив, що спеціальний радник ФБР Роберт Мюллер закінчує своє розслідування російського втручання в президентську кампанію 2016 року і ймовірної змови передвиборної кампанії Трампа з росіянами.
Про це пише The New York Times.
"Я думаю, що розслідування близьке до завершення, і я сподіваюся, що ми зможемо отримати звіт від директора Мюллера якомога швидше", - сказав Вітакер.
Газета зазначає, що Вітакер зробив цю заяву в кінці прес-конференції про іншу справу, підтвердивши таким незвичайним чином статус розслідування, проведеного Мюллером.
Політика Міністерства юстиції зазвичай забороняє громадське обговорення відкритих кримінальних розслідувань, і Мюллер відмовлявся публічно обговорювати розслідування відколи він очолив його в травні 2017 року.
Вітакер, якого вважають надзвичайно лояльним до президента США Дональда Трампа, сказав, що його "повністю поінформували про розслідування" і що він очікує, що Мюллер представить звіт про нього.
Високопоставлені співробітники правоохоронних органів раніше припускали, що розслідування наближається до завершальної стадії і, як очікується, завершиться в найближчі тижні або місяці.
Проте, як пише видання, заява Вітакера, схоже, заскочила зненацька навіть чиновників Міністерства юстиції. Як тільки він охарактеризував роботу спеціального адвоката як майже закінчену, прес-секретар закрила прес-конференцію.
Залишається неясним, чи обговорював Вітакер свої заяви з Мюллером заздалегідь, або він говорив експромтом. Представник Мюллера Пітер Карр відмовився від коментарів.
Нагадуємо:
- Американські спецслужби прийшли до висновку, що Росія втрутилася в президентську гонку 2016 року, намагаючись обернути результати виборів на користь Трампа. Росія заперечує втручання у вибори.
- У листопаді адвокати Білого дому надали Мюллеру письмові відповіді Трампа на питання про втручання РФ у американські вибори 2016 року.
- Трамп повідомив, що відповіді на питання Мюллера давав особисто.
- Пізніше адвокати Трампа заявили, що президент США більше не буде відповідати на додаткові питання в процесі розслідування про втручання РФ у американські вибори 2016 року.
- The New York Times, посилаючись на інформацію з документів, представлених в Конгрес США і дані суду і звинувачення, пов'язані з розслідуванням можливого втручання іноземців у вибори, порахувала, що під час президентської кампанії 2016 року і після виборів Дональд Трамп і його оточення контактували з представниками РФ і WikiLeaks або їх посередниками не менше 100 разів.