Клімкін порівняв події у Венесуелі з українським Майданом
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін порівняв протистояння між владою і опозицією у Венесуелі з подіями української Революції гідності.
Про це Клімкін написав у Twitter.
"У кожного свій шлях до свободи і гідності. Намагаюсь уникати порівнянь у зовнішній політиці, але боротьба венесуельців чимось нагадує мені наш драйв часів Майдану. Маємо підтримати дух свободи та справедливості та тих, хто відстоює своє право на вільне майбутнє", – написав він про Венесуелу, де Хуан Гуайдо, голова парламенту країни, тимчасово взяв на себе президентські повноваження.
У кожного свій шлях до свободи і гідності. Намагаюсь уникати порівнянь у зовнішній політиці, але боротьба венесуельців чимось нагадує мені наш драйв часів Майдану. Маємо підтримати дух свободи та справедливості та тих, хто відстоює своє право на вільне майбутнє
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 24 січня 2019 р.
Перед цим Клімкін також написав іспанською мовою: "Відповідати силою на вимоги мирних учасників протесту – це найкоротший шлях для влади до того, щоб втратити легітимність. Покладаємо сподівання на Національні збори і на мудрість їхнього голови Хуана Гуайдо в пошуках виходу з політичної кризи".
Respondiendo con fuerza a las exigencias de los manifestantes pacíficos es una via más corta para que las autoridades pierdan su legitimidad.
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 24 січня 2019 р.
Apostamos a la Asamblea Nacional y la sabiduría de su Presidente Juan Guiaidó por una salida de la crisis política #VenezuelaLibre
Нагадуємо:
- Ніколас Мадуро очолював Венесуелу з весни 2013 року.
- У травні 2018 року його переобрали на посаду президента, хоча опозиція заявляла про масові порушення на виборах і не визнала їхній результат.
- У серпні на Мадуро нібито скоїли замах з використанням безпілотника.
- 10 січня 2019 року Ніколас Мадуро вдруге склав присягу президента Венесуели.
- 11 січня голова парламенту Хуан Гуайдо заявив, що венесуельська конституція дозволяє йому виконувати повноваження глави держави.
- 21 січня у Венесуелі група військових здійснила спробу усунути Мадуро від влади президента Ніколаса Мадуро – затримали 27 військових. У протестах проти президента-соціаліста загинули щонайменше 4 людини.
- 23 січня спікер Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни перед тисячами демонстрантів.
- Президент США Дональд Трамп підтрима вйого.
- ПІсля цього Мадуро заявив, що країна розриває дипломатичні відносини із США. Гуайдо ж заявив, що країна зберігає дипломатичні відносини з усіма державами.
- Євросоюз, Канада та низка інших країн висловили підтримку парламенту Венесуели на чолі з лідером опозиції Хуаном Гуайдо.
- МЗС Росії звинуватило Вашингтон у спробі "провернути в Венесуелі апробовані сценарії зміни неугодних урядів" і не виключило збройне втручання ззовні.
- "Екстремістськи налаштовані противники законного уряду Венесуели, зазнавши невдачі в спробах змістити Мадуро, в тому числі шляхом його фізичного усунення, обрали максимально конфронтаційний сценарій протистояння", – заявило МЗС РФ.
- Там закликали венесуельську опозицію "не ставати пішаками в чужій шаховій грі" і вести діалог із Мадуро.